Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A dédunokámra hagyom a lakásom...

A dédunokámra hagyom a lakásom, nem a fiamra, és nem az unokámra. Az új törvény szerint halálom után illetékmentes lesz-e a lakásom, a dédunokámnak kell-e illetéket fizetni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja nagymamám, csak még olyan 20 millió Ft vagyonnal megtoldva. Én vagyok az unoka, de a dédunokára fogja hagyni, aki most féléves. 18 évesen veheti majd fel, addig meg szépen elértéktelenedik...


Mi nem értjük ez neki miért jó, elmondanád, hogy te miért akarod így?


Egyébként szerintem kellesz belőle adóznia, akkor nem kell, ha egyenesági öröklés van.

2010. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan egyszerű mert a magyar jogban benne van a köteles rész intézménye, tehát a fiát nem tudja teljesen kihagyni.
2010. szept. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sem a fiam, sem az unokám nem érdemli meg a lakást, azt szeretném, ha a dédunokámnak tető legyen a feje felett. Ha a többire hagynám, elúszna.
2010. szept. 21. 05:32
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: igen, illetékmentes lesz, mivel egyenes ági leszármazott.
2010. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!