Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha volt egy két hónapos...

Ha volt egy két hónapos megbízási szerződéses munkám, ahol bruttó bért kaptam ők befizettek TB-re? Vagy ilyenkor mire vonják le az adót?

Figyelt kérdés
Előtte és tudomásom szerint most is szociális alapon vagyok biztosítva. Ez amit fent írtam befolyásolt bármit is?
2022. júl. 8. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a megbízási szerződésed keletkeztetett-e biztosítási jogviszonyt.
2022. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom nem, mert a NEAK még mindig a kormányhivatalost írja. Pedig kérdezték is van-e állásom mielőtt jelentkeztem, mivel más összeget biztosított a kutatási keret nekem, mint annak akinek már van hallgatói jogviszonya vagy állása.
2022. júl. 8. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a neak mondja ezt meg neked. A neak csak azt tudja mondani, amit neki lejelentettek. Ha a megbízási szerződésed keletkeztetett biztosítási jogviszonyt, akkor a cégnek meg kellett állapítani, levonni és megfizetni a járulékokat, és ezt jelenteni a nav-nak. Ha ez nem történt meg, akkor a neak sem fog tudni róla.
2022. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 3-as válaszoló írta. A kifizető/munkáltató határozza meg azt, hogy a jogviszony keletkeztet-e biztosítottságot vagy sem. Ha igen, akkor utólag és visszamenőleg bejelent a NAV-hoz, mint biztosítottat. Ha nem keletkeztet, akkor ez nyilván nem fog megtörténni.

Csak a bejelentés után fut át az adat a NEAK-hoz egy idő után.


Egyébként erről Te is tudni fogsz, hiszen ha keletkeztet biztosítottságot, akkor más közterhet vonnak, mintha nem. Olyankor járulékot is vonnak, mint minden más biztosítottól.

2022. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!