Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két hónapos határozott idejű...

Két hónapos határozott idejű közmunka esetén betegszabadság milyen feltételek mellet vehető igénybe?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy jövőre is kapjam a segélyt, el kell mennem közmunkára, azonban az egészségi állapotom miatt ez azonban nem egyszerű a számomra.


Gerincproblémám, pontosabban enyhe gerincferdülésem van. Ennek következtében rendszeresen előfordul olyan, hogy a derekam, illetve a hátam annyira fáj, hogy még a Wc-re is nehézségbe ütközik kimenni, ilyenkor járókeretet használok hozzá. Sajnos ez sokszor 1-2 hétig is elhúzódik ez, addig nem hogy a munkahelyre, de sehová nem tudok elmenni, orvoshoz sem.


Igazából ez miatt két tűz között vagyok, ugyanis ha nem vállalom el ezt a közmunkát, akkor jövőre nem kapok semmilyen segélyt. Ahhoz ugyanis túl egészséges vagyok, hogy jogosult legyek rendszeres szociális segélyre, az egészségkárosodásom nem éri el a minimálisan meghatározott 50 százalékot. Ugyanakkor ez a derékproblémám miatt nem tudom maradéktalanul ellátni a rám bízott munkakört, mivel csak fizikai munkát (karbantartó segéd) tudnak adni.


Ha ez a derékfájás előjön (ami súlyok emelgetése esetén elég valószínű), akkor milyen feltételekkel mehetek betegszabadságba? Ez az idő bele számít a munkaviszonyba, vagy nem?

Ha ezt a munkát az egészségi állapotom miatt nem tudom teljesíteni, akkor jövőre semmilyen ellátásra nem leszek jogosult.


Mit javasoltok, mit tegyek? Muszáj elvállalnom, más lehetőségem nincs. Ráadásul ránézésre elég nagy termetű vagyok, ezért félek, hogy többet várnak majd tőlem el, mint amire képes vagyok.

Köszönöm a segítséget.


2011. okt. 20. 17:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!