Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most, hogy a KATA lehetősége...

Most, hogy a KATA lehetősége megszűnik külföldi partner esetében, mit lehet választani?

Figyelt kérdés

Freelancer programozó vagyok és külföldi cégeknek és magánszemélyeknek nyújtottam eddig szolgáltatásokat.

Az új KATA törvény értelmében - ha jól értem - akkor megszűnik a KATA-s jogviszonyom, ha a kifizető külföldi cég/magánszemély.

Nem tudom mit tudok választani per pillanat, mert az átalányadózás tűnik még a legkedvezőbbnek, de ez így is brutál sok.

Nyilván a KATA volt brutál alacsony, de ez a 40%-os adó nevetséges amit az átalányadó jelentene. Nem tudok más adózási formát választani, mert költségem nincs, egyszerűen nem éri meg semmi más...



2022. júl. 11. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Marketinges vagyok, ugyanez... nincs költségem, semmi nem éri meg, átalányadó brutál sok. Nálam annyiból még szebb a helyzet, hogy ha azt kell fizetnem, akkor kb húzhatom le a vécén az egészet, mert nem marad értelmes összeg a végén.
2022. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
a KATA egy brutálisan igazságtalan adó volt. 50e Ft-al megúszni az IT fizud adóját, pofátlan.....
2022. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a cégalapítás marad.
2022. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2-es: mint írtam a KATA volt brutál alacsony. Az átalányadó viszont brutál drága, ha nem tudsz elköltségelni semmit. És nincs IT "fizum". A fizu az az amire minden hónapban számítasz. A vállalkozó baromira nem számíthat minden hónapban "fizura" és csak rajtad múlik, hogy van-e bevételed vagy nincs.


Versenyhátrányba kerülsz, ha árat emelsz, nem sok lehetőséget hagynak a versenyben maradáshoz.


Nekem volt tavaly is már büntető adóm (3M feletti számlázás egy partnernek/év) amit kifizettem nyilván, bár már ezzel is volt bajom, mert "pluszt" nem kaptam érte. Én tök szívesen fizetek több adót, ha növekszik az szociális elleátási alapom, de a büntetőadó az csak kukába kidobott pénz volt.

2022. júl. 11. 15:25
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
munkavállalóként súlyos százezrek mennek el havonta és ugyanazt az ellátást kapják mint a KATA-sok. szóval fizessenek csak a kata-sok, ideje volt
2022. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5: kivéve, hogy neked a fizetésed JÁR, nem magadnak kell megbízásokat kajtatni, a munkaeszközöket, munkahelyet nem magadnak kell biztosítani, van fizetett szabadságod, táppénzed, sokkal több nyugdíjat kapsz majd stb. Tudod a katásoknak mindezt maguknak kell megoldani, úgyhogy ja, lehet, hogy 50 ezret fizet be, de területtől függően magának kell megvenni a munkaeszközöket, bérelni esetleg üzlethelyiséget, előre dolgozni, hogy szabira mehessen, vagy kalkulálni az ebből fakadó kieséssel, betegség esetén szintén, ki kell termelnie a saját bérét, magának keresni a melót. Valahogy ettől tud ez egyensúlyban lenni annak ellenére, hogy kevesebbet kell befizetnie.

Nem sírásként mondom, mindennek megvan az előnye meg a hátránya, de amikor azt hiszitek, hogy milyen jó a katásnak, mert csak az az 50 ezer költsége van, a többi meg megy a zsebébe, akkor rohadt nagyot tévedtek. Még ha rendszeresen nem is kell eszközöket vásárolnia, vagy helyiséget bérelnie, akkor is ott vannak a szabik, betegségek, nyugdíj stb, amire neki magának kell gondolnia, nem jár alanyi jogon fizetett verzió.

2022. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Átalányadónál nem úgy van, hogy 40% leírható költségként akkor is ha nincs ténylegesen annyi költséged?
2022. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ösnek gondolom savanyú a szőlő, de nem tudom hány munkabéres bírná azt a stresszt amit egy vállalkozó vállal (nevében is benne van). Persze mindenki csak a napos oldalt látja, hogy alacsony az adó, azt csinálsz amit szeretnél, de a vállalkozó bevétellel nem számolhatsz fixen. Nincs fizetett szabi + nekem nem lesz KATA-sként semmi nyugdíjam, így a megtakarításról is nekem kell gondoskodni. Ne hasonlítsuk össze az almát a körtével.

De hát ez a magyar virtus, igazi "dögöljön meg a szomszéd tehene is attitűd."

2022. júl. 11. 15:59
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es: Ezt sajnos nem tudom, de majd fárasztom picit a könyvelőm, ha csóri fel tud eszmélni a sokkból amit a mai napon kapott az ügyfeleitől... :D Szeptember 25-ig van még idő szerencsére, de most én is faszra húzva érzem magam, ami férfiként nem annyira kellemes.
2022. júl. 11. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
munkavállalóknak sem jár semmi, mert egy pillanat alatt ki lehet rúgni bárkit. eddig arról volt szó, hogy a semmirekellő KATA-s vállalkozók lógtak az állam csecsén. végre rendet tesznek
2022. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!