Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózik itt valaki "bevétel-köl...

Adózik itt valaki "bevétel-költség" alapján EV-ként?

Figyelt kérdés

A könyvelőm ezt ajánlaná nekem KATA helyett, de megmondom őszintén rohadtul nem értettem egy szót sem abból amit mondott. :D

Próbáltam rákeresni, de nem tudom milyen adónemre kell rákeresni.

Az átalányadózásnak utánajártam, kalkuláltam excelben, nagyjából értem is (a bevétel 60%-ra kell fizetnem TB-t, szocho-t és SZJA-t, ami valami 47% összesen), de ezt a dolgot nem értem.



2022. júl. 15. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nekem több ügyfelem is bevétel-költség alapján adózik. Amikor kezdtem a vállalkozásomat, akkor én is úgy kezdtem egyébként. Nem olyan bonyolult egyébként, csak viszonylag sok vele a macera. Mi a konkrét kérdés? És miért nem hiszel a könyvelődnek? :D
2022. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a költséged, megérheti, ha kevés, az átalány biztosan jobb.


Átalányadóban van egy mentes határ, illetve év végén nincs nyereségadó.

A tételes elszámolásnál év közben fizeted legalább a kötelező minimum járulékot, nincs mentes része. év végén a nyereséged után 9% szja, illetve után még 15 szja és 13 szocho (itt van felső határ).

Érdemes számolni, mert ha év közben magasabb is a járulék az általánnyal, lehet, hogy kb azonos végül a befizetés a két móddal. De átalányadó esetén ez a pénz tb-re, nyugdíjra megy, egyszer talán valamit visszakapsz belőle, vszja estén viszont a nyeredégadódból költözik vissza Orbán Ráhel Marbellára.

2022. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha nem érted, amit mond, miért jössz el addig, amíg nem világos minden?
2022. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Nem "jöttem el", telefonon beszéltünk és ledarált mindent 5 percben, én meg alig értettem belőle valamit igazából, de nem akartam feltartani, mert megértem, hogy most őrültek háza van náluk a változások miatt...


2: Semmi költségem nincs. Az átalányadót értem és ismerem, a tételes elszámolást viszont eddig nem értettem, de Te 2 bekezdésben jobban el tudtad magyarázni, úgyhogy köszönöm szépen!

A könyvelőm a minimálbér 2x-esére akar bejelenteni, 400ezer forintra havonta és igen, valami ilyesmit mondott, hogy azután havi fix 180ezer a járulék és akkor év végén még SZJA. Egyébként havi 2 millió bevételem van átlagban, de olyan szerencsétlenül, hogy van olyan hónap, amikor csak 800ezer, a kövi hónapban meg 3,5 millió. Az éves bevételem 24-25 millió körül mozog (igen, én már tavaly is fizettem a bünti adót).


1: Nem arról van szó, hogy nem hiszek neki, abban nem hiszek, hogy nekem ez előnyösebb lenne.

Konkrétan ahogy leírtam, nulla költsége van a vállalkozói tevékenységemnek (online szolgáltatást nyújtok külföldre). Így áfás vagyok, mivel meghaladom a 12 milliót, de nem fizetek áfát, mert minden tranzakció áfatörvény területi hatályán kívüli. 2 partneremmel is túl szoktam lépni az éves 3 milliót, így ezekre már tavaly is megfizettem a 3 millión felül a 71.42% után a 40%-os büntetőadót. Így fizettem be tavaly is már nagyjából 5.5 milliót csak a büntetőadókra.


Átalányadóban nekem most 24 millióval kalkulálva (mert a 40%-os költséghányadnál ugye az a limit) évi 6.2 millió adót dob ki a matek.


Bevétel-költségnél sok a kérdőjel nekem, pl hogy mi az adóalapom? A 12x400ezer (amire be akar jelenteni) mint költség, levonódik? Vagy csak a havi 400ezer járulékai x12 vonódik le, mint költség?

Egyáltalán így milyen gyakran "vehetek ki" pénzt a vállalkozásból? Nekem fontos, hogy mindig likvid legyen az adott bevételem, mert mindent azonnal befektetek évek óta (állampapír és osztalékfizető részvények).

2022. júl. 15. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!