Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta kereskedés mikor...

Kriptovaluta kereskedés mikor számít jövedelemnek ami adóköteles?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogyha például 10000 dollárért veszek bitcoin, ezért kapok például 0.5 bitcoint, majd ebből a bitcoinból eladok és lesz a számlámon 1000 dollár $. Mivel 10000 $ ment be de csak 1000 $ jelent meg a számlámon így ez még nem adóköteles jól gondolom? Vagy az új kripto adó szabályozás miatt ez csak akkor él ha be is vallom mennyit tettem be?

2022. júl. 18. 10:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ne röhögtess már. Kezdjük ott h vásárolok kriptot, ami VÁSÁRLÁS forintért, kiutalni euroba tudok csak Wise v Revolutra, eleve mozog az árfolyam folyamatosan, meg aki napi tradelget annak van egy évben alsóhangon 500 féle pénzmozgása. Szted nyomon tudja követni, hogy mennyiből mennyi nyeresége lett, amikor ki-be utalgat átváltja 7 féle coinba, stablecoinba, Euroba, dollárba kiutalja stb. Ki az aki ezt szted be tudja vallani? Ez vagy egy önbevallásos sz.r, h ennyit tettem be, nagyjából ennyit vettem ki és b.sszátok meg, vagy ha elmulassza se tudnak ennyi pénzmozgást követni, szal nemtom hogy gondolják
2022. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Tessék itt a bizonyíték, h baromságot okádtál ide, SZJA tv. 67/C § tartalmazza, érthetően:



"Ügyleti nyereséget kell megállapítani (a meghaladó rész tekintetében) akkor, ha a tárgyévi ügyletek révén megszerzett bevételek összege meghaladja a kriptoeszközök megszerzésére és az ügyletekhez kapcsolódó díjakra, jutalékokra (ideértve a konkrét ügylethez nem kapcsolódó, de a kriptoeszközök tartásával összefüggő tárgyévi igazolt kiadásokat is) fordított tárgyévi igazolt kiadásokat. Ügyleti veszteséget kell megállapítani (a meghaladó rész tekintetében) akkor, ha az említett tárgyévi kiadások összege meghaladja a tárgyévi bevételek összegét. Ügyleti bevételt nem kell megállapítani, ha az ügyletből származó bevétel a minimálbér 10 százalékát nem haladja meg, feltéve, hogy a bevétel megszerzésének napjára más, azonos tárgyú ügyletből a magánszemély nem szerez bevételt, továbbá az adóévben e bevételek összege a minimálbért nem haladja meg."

2022. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Hallottam amnesztiáról is, hány évig is lehet görgetni a bevallott veszteséget?
2022. aug. 15. 22:17
 24/40 A kérdező kommentje:

"Ügyleti nyereséget kell megállapítani (a meghaladó rész tekintetében) akkor, ha a tárgyévi ügyletek révén megszerzett bevételek összege meghaladja a kriptoeszközök megszerzésére és az ügyletekhez kapcsolódó díjakra, jutalékokra fordított tárgyévi igazolt kiadásokat."


Ez alapján ha idén vettem 100 ezerért bitcoint és 100 ezer forintot kiutaltam még idén magamnak vissza forintba akkor az nem adóköteles?

Ha nem vallom be a veszteséget és csak jövőre utalom ki a 100 ezret akkor az adóköteles lesz mivel csak "valahonnan" érkezik nekem 100 ezer ft?

2022. aug. 15. 22:20
 25/40 anonim ***** válasza:
24: Igen. Ezért fontos bevallani az ügyleti veszteséget is, azaz ha csak vettél kriptót az adott évben.
2022. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki a jogszabályt belinkelte. Csak egy kérdés ismételten, hogy szerintetek is így kell-e érteni:


Szóval ugye leírja mi az üzleti nyereség. Ha a bevételem meghaladja a kiadásokat. Ez tiszta sor, és CSAK a fiat valuta számít, az, hogy mennyi kripto van bent senkit nem érdekel.

Na akkor visszatérve a példához. Ha 100 ezerből csinálok profitot, (most számoljunk annyival h nagyobb legyen a minimálbérnél). Mondjuk 100 ezerből 400 ezret csináltam, vagyis 300 ezer nyereséhem van. Viszont csak 100 ezret veszek ki, amit betettem, hogy kihozzam magam nullára, a többihez nem nyúlok, kriptoba bent marad tovább. Az én értelmezésem szerint (és ezt másképp sztem nem is lehet), ez sem adóköteles, mert nincs profitom még, hiszen csak két tényrző számít. Mennyit raktam be FORINTBAN és mennyit vettem ki FORINTBAN. Az, hogy bent mi van még kriptoban az nem számít, máskülönben évekig, ha folyamatosan stakelek, tradelek, és nem váltom át fiat pénzbe, akár a sokszorosára nőhet, vagy ha csak nagyon alacsonyan veszek, és következő évre sokszoros lesz az árfolyam, akkor is bőven nyereségem van, mégse érdekel senkit, amíg nem fiatban van, hanem kriptoban. A teljes jogszabályt kikereshetitek, ha érdekel, írjátok be h SZJA tv., ez a vonatkozó rész mindent részletez. Ez alapján csak a fiat pénz után adózol. Az meg, ha 100 ezret tettél be, és 100 ezret vettél ki, az a szöveg alapján akkor sem nyereség, ha még 400 ezred van bent kriptoba ezen kívül. Csak akkor kell az értelmezésem szerint adózni, ha a FIAT pénz, amit kiveszel, meghaladja azt a FIAT pénzt, amit beteszel, és nagyobb egy kiutalás összege a minimálbér 10%-ánál és összesen is nagyobb.


Még egyszer, én érveket hoztam fel, ha esetleg valaki másképp értelmezi, vergődés meg kioktatás nélkül írja meg, hogy szerinte hogy van. Én nem a levegőbe beszélek, bemásoltam egy konkrét jogszabályt.

2022. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon tevuton jartok. 15-16 leirtam hogy kell, 5 eve tozsdezek es nem kis penzel, ha nem hiszitek beszeljetek egy könyvelővel...
2022. aug. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
26-os: igen, így van.
2022. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Nagyon tevuton jartok. 15-16 leirtam hogy kell, 5 eve tozsdezek es nem kis penzel, ha nem hiszitek beszeljetek egy könyvelővel..."


Te viszont továbbra sem cáfoltál érdemben, csak a süketséget nyomatod, hogy tévúton járunk. Én konkrét jogszabályt linkeltem be, ami alapján, és ezek szerint mások értelmezése szerint is egyértelműen leírja mi után kell adózni, és hogy. Erre te jössz a könyvelőddel. Ezek nem érvek. Egy könyvelő is lehet barom. A jogszabály mondja meg mit kell csinálnod, nem a könyvelő. Tegnap óta csak temiattad olvastam utána az összes értelmező elemzésnek, meg a pontos szövegnek.


Ezek alapján annyi biztos, hogy kriptoban CSAK a kivett FIAT pénz után adózol, és CSAK akkor, ha a kivett FIAT pénz több, mint a betett FIAT pénz, és teljesülnek az egyéb kritériumok, amiket ír a törvényben a vonatkozó szakasz.


Ha annyira adózni szeretnél, akkor egyébként semmi baj nincs, bevallhatsz minden sz.r 500 forintos nyereséget, max a 15%-át utalhatod állandóan a NAVnak. Még így is pluszban marad az esetleges nyereséged, csak ha a törvényt rendesen megismerné a könyvelőd is és te is, akkor pontosan tudnád mikor szokták és hogy bevallani.

2022. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
A részvényeknél tényleg úgy van ahogy a 27-es írja. Ott akkor van nyereséged, ha egy részvényt drágábban adsz el mint amennyiért vetted. Tehát ha veszel pl. 10 db részvényt összesen 100-ért, majd 10x-es emelkedés után eladsz közülük 1 db részvényt 100-ért, akkor azon az ügyleten van 90 nyereséged. Persze a nyereséges ügyleteket szembe állíthatod a veszteségesekkel. Kriptohoz nem értek. Ezek szerint arra más vonatkozik?
2022. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!