Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta kereskedés mikor...

Kriptovaluta kereskedés mikor számít jövedelemnek ami adóköteles?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogyha például 10000 dollárért veszek bitcoin, ezért kapok például 0.5 bitcoint, majd ebből a bitcoinból eladok és lesz a számlámon 1000 dollár $. Mivel 10000 $ ment be de csak 1000 $ jelent meg a számlámon így ez még nem adóköteles jól gondolom? Vagy az új kripto adó szabályozás miatt ez csak akkor él ha be is vallom mennyit tettem be?

2022. júl. 18. 10:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
27%

oszinten te jatszod a hulyet? :)


Ugyanugy mukodik a kripto adozas mint a reszveny adozas ilyen szempontbol, ha beraksz X osszeget amire veszel mondjuk 5 bitcoint es egy honap mulva felmegy az erteke 10 szazalekkal es te eladsz 1 bitcoint. Akkor a te "betett penzed" NEM X lesz, hanem X/5 mivel amikor betetted ennyiert vetted azt amit kesobb eladtal. Szoval itt mar van 10 szazalek ami profit. Az ilyen ugyleteket ev vegeig osszeadod ha pozitiv akkor arra befizeted az adot, ha negativ akkor leirod.


Masik modszer az hogy beteszel ev elejen X penzt, tradelsz ide oda, sose valtod at fiatra csak stablecoinra, amikor meg eladsz ev vegen akkor kiszallsz mindenbol es atvaltod fiatra. A kulonbozetre fizeted az adot.


Harmadik:

beteszel X penzt, ide oda valtogatsz, ev vegen eladsz Y mennyisegu kriptot. Ilyenkor vissza kell nezd az osszes tranzakciodat es megallapitsd hogy Y mennyisegu penzen mekkora nyereseged keletkezett. Teszem azt ha 2 bitcoint vettel 1 et felreraktal es a maradek 1 et etherre valtottad ami felment 10 szazalekot aztan dogecoinon vesztettel 50 szazalekot es ugy dontesz h kiszallsz. Akkor neked van ugyebar van x/2 penzed, ami + 10 szazalekba volt, de buktal rajta 50 szazalekot akkor te osszbe -40 be leszel, amit szepen beleirsz az adobevallasodba.


Az meg hogy te hogy ertelmezed a torvenyt semmit se jelent, a navnal az szamit hogy ok hogyan ertelmezik. Es igen, ha egy adott coinon 500 forint nyeresegem van en azt is bevallom mert az adocsalas targyev + 5 ev alatt evul el es ha nem kicsibe fillerbaxol akkor konnyen borit kapsz. Mas torvenyes modokat siman kihasznalok en is kripto teren, de az adozas marpedig igy mukodik ahogy elmondtam

2022. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Ember te menthetetlen h.lye vagy. Teljesen mas szabály vonatkozik a kripto adózásra, külön fejezet van az SZJA törvényben a kriptoügyletekből származó bevételekre vonatkozóan. Ez teljesen más, mint a tőzsde. Ennyi ésszel nem is értem hogy tudsz tőzsdézni.


"Az meg hogy te hogy ertelmezed a torvenyt semmit se jelent, a navnal az szamit hogy ok hogyan ertelmezik."


A törvényt egyféleképpen lehet értelmezni, elpofáztam, és sok jogász is kielemezte. Úgy kell értelmezni, ahogy írtam, ezen nincs mit mellébeszélni. Aki úgy kezd egy hozzászólást, hogy ugyanúgy működik a kriptoadózás mint a részvényadózás, azzal nem érdemes kommunikálni. A részvény és a kripto KÜLÖN fejezet a törvényben, más vonatkozik rá.


A jogszabályt pedig nem értelmezi másképp a hatóság, ez is egy baromság. Azt úgy értelmezik, ahogy értelmezni kell. Te megint csak össze vissza zagyválsz, én konkrétumokat hoztam. Elolvashatod a törvényt és az értelmezési segédleteket te is, amik a témában vannak.

2022. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
27%
Mondom, itt felre vezetsz masokat :)
2022. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd már el a törvényt meg a szakemberek által írt értelmezést te 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Hat kozulunk csak te nem ertesz hozza :) youtubeon millio egy video van a temaban, alapblogon es nyugtaval dicserd a navot podcastban is ugyanezt elmondtak amit leirtam. Te nagyon nem vagod merre van elore :)
2022. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
30%
Jol van bohóc akkor úgy van ahogy te írtad vallj be minden 5 ft-ot nyugodtan, úgy legalább nem remeg a sz.ros s.gglyukad addig sem. 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
A kerdes arrol szolt hogy kell csinalni, az hogy analfabeta vagy nem relevans ebben a helyzetben
2022. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
30%
🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 Analfabéta 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 egy jogszabályt nem tudtál idehányni te rakás málé 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Az hogy a googlebe nem birsz kikeresni semmit megint csak teged minosit ;)
2022. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%
Te funkcionális analfabéta te. Jogtárból én másoltam be a jogszabályt miről pofázol? 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!