Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tanácsadói tevékenységre nem...

Tanácsadói tevékenységre nem lehet KATA adózási formát választani?

Figyelt kérdés
Az Új KATA törvény értelmében nem lehet KATA-s egyéni vállalkozóként felvenni a tanácsadói tevékenységeket? Pl: 702201 Általános Üzletviteli Tanácsadás

2022. aug. 8. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kitétel nincs a törvényben.
2022. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tiltják így kimondottan. De viszonylag ritkán jön oda Kiss Béla CEO, hogy megkérdezze, merre menjen a cége, és kéri magánszemély névre a számlát, hiszen a cége elszámolja költségként.
2022. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Viszont én odamehetek hozzá, mint Kiss Béla magánszemély, hogy a cégalapításom előtt kapjak tanácsadást tőle.
2022. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem érdemes. Aki üzletviteli tanácsadást kér, az jellemzően már vállalkozásként kéri, hogy el tudja számolni költségként. Indulás előtt magánszemély meg általában nem szokott ilyet kérni, normális ügyvédre és könyvelőre is sajnálják a pénzt, nemhogy különféle egyéb tanácsadókra... nem mondom, hogy nincs ilyen, de ebből az évi 600K sem fog összejönni, hogy a KATA nullszaldós legyen.
2022. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván persze, én csak elméleti síkon mondtam, hogy lehetséges.

Pl úgy, hogy egy szintén katás vállalkozó veszi igénybe a szolgáltatást, aki viszont nem tudja amúgysem elszámolni ezt, ezért kér magánszemélyként számlát.

2022. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elméleti síkon lehetséges. De ekkor meg a cégalapítás költségeként elszámolható. Tehát megintcsak a cég nevére fog menni a számla.
2022. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!