Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hivatalosan ezt megtehetem?

Hivatalosan ezt megtehetem?

Figyelt kérdés

Szombathelyen lakom, anyám testvérének az egyik ingatlanjában, amit nem hivatalosan bérlek . (semmilyen formában nem szerepel a nevem, nem vagyok oda bejelentve se semmi hasonló . )


Oberwarton dolgozom, így Szombathely - Oberwart (38km) viszont a bejelentett lakcímem és minden hivatalos dolgom az édestestvérem lakására szól ami Székesfehérváron van .

Ami durván 160km.


Min 2 max 20km= 372€

Min 20 max 40km=1476€

Min 40 max 60km=2568€

60 km fölött 3650€


A km- feltételeket egy irányba nézik, szóval szombathelytől (38km) évi 1476 eurót kapnék vissza.

Ezek az összegek éves szinten járnak vissza egyszeri alkalommal, km-től függően mint utazási támogatás! (már leadózott adómból jár vissza)

Viszont ha 2 km-el odébb lennék szombathelytol, akkor már évi 2568€ járna vissza, ha pedig Székesfehérvárt nezzuk akkor 3650€/ év .


Igazából én bőven örülnék ha találnék egy kiadó lakcímet Szombathely mellett, hogy meglegyen a 40km követelmény . Viszont ha nem talalok és maradok a Fehérvári lakcimen, akkor lehet kicsit necces ez a nagy távolság napi ingázáshoz. Papiron nem tudnak belekötni, de másképp tudnak rajtam fogást találni ?



2022. aug. 23. 02:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérhetnek bérletet, vagy az autód km óra állását ellenőrizhetik.
2022. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bérletet? Autóval járnék, nem nagy kunszt előre tekerni egy 22 éves auto km óráját :D (veszíteni nem veszít az értékéből )
2022. aug. 25. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!