Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magam csinálnám a könyvelésem....

Magam csinálnám a könyvelésem. Kérhetek ebben segítséget könyvelőtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy egészen kicsi áfa mentes e.vállalkozó vagyok. Ráadásul a tevékenységemet nem is egész évben folytatom.

Nem vagyok teljesen laikus a dologban. Vezettem már pénztárkönyvet, adtam fel bevallásokat, meg tudnám oldani a könyvelésemet.

Viszont több dologban kérnék segítséget, hogy technikailag mit, hogyan kell csinálni.

Ha felkeresek egy könyvelőt, ő tud nekem segítséget adni? Illetve, hogy tudna az biztos, csak kérdés, hogy ilyen dolgokat el szoktak vállalni bizonyos összegű díjazás ellenében?


2022. aug. 25. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem szeretjük az ilyet. Szakmai fórumokon is folyamatos vitaforrás ez. Van aki vállal, van aki nem.

Az a baj, ha én ma megmutatok neked valamit, hogy hogyan csinálj, akkor nem biztos, hogy jövő héten is így kell csinálni. Tökéletes példa rá az elmúlt másfél hónap.

2022. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre vannak a nav füzetek
2022. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy én pl aam vagyok, mégis kell néha csináljak áfabevallást
2022. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a vállalkozásom nagyon kicsi, kicsi bevétellel.

Nem szívesen foglalkoznak vele a könyvelők. Illetve az utóbbi időben több is volt, aki elvállalta, de érezhetően nem ez volt a fő prioritásuk. Az azért elég gáz, ha már én is észreveszem, hogy több hiba is el lett követve a könyvelésben. Persze, el is ismerték, és javították is (volt olyan, akinek hónapokba tellett), de úgy gondolom, ha már elvállalta egy könyvelő (még ha nem magas összegért is), akkor csinálja úgy, hogy ne legyen benne hiba, és ne nekem kelljen figyelmeztetni dolgokra.

Akkor inkább már én könyvelem, főleg, hogy értek is hozzá valamelyest, illetve a számok is a mániáim.


Persze, tudom, hogy változnak a szabályok, de azért az alapok nem nagyon, illetve csak ritkán.

2022. aug. 26. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!