Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adó-visszatérítésre...

Anbogysa1 kérdése:

Mennyi adó-visszatérítésre vagyok jogosult ? 6 órás bejelentéssel , bruttó 196000ft , . 25 éven aluli Jún.21.- Aug.26ig . Kis boltban dolgoztam . Mennyi adó-visszatérítésre számíthatok , volt benne 1 hét táppénz betegség miatt .

Figyelt kérdés
25 éven aluli vagyok . Szakmán belül dolgoztam , nincs gyermek, szabadnapokat kifizetése hogyan történik

#munka #Adó-visszatérítésre #Táppénz fizetés #25 éven aluli
2022. aug. 27. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen adóvisszatérítést skarsz?
2022. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt kérdezem, hogy milyen adóvisszatérítésre gondolsz?


Ugyanis, ha 25 év alatti vagy, akkor havi 433.700 forint alatti bruttó bér esetén a munkáltató nem von le a béredből SZJA előleget. Kizárólag akkor von, ha írásban úgymond felhatalmazod erre.


Ha nem vont, akkor logikusan nem fizettél be semmit az államnak SZJA előlegként. A semmiből nincs mit visszaigényelni.

Ha valamiért mégis volt a munkáltató (mert írásban erre hatalmaztad fel, vagy egyébként elrontotta a bérszámfejtést ilyen szempontból), akkor a bevallásban utólag érvényesítheted a 25. év alattiak kedvezményét, és amit a munkáltató év közben Tőled levont SZJA előlegként, azt az összeget visszaigényelheted az államtól.


"szabadnapokat kifizetése hogyan történik"

Június 21-től augusztus 26-ig állt fenn a munkaviszonyod. Tehát összesen 67 napig.

25 év alatti vagy, tehát évente 20 nap szabadság jár Neked.

A fenti 67 napra így időarányosan 20 nap : 365 nap x 67 nap = 3,685 tehát 4 nap szabadság jár. Ha ezt a munkaviszony végéig nem vetted ki/nem adták ki, akkor a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig ki kell fizetniük. Ha önként nem mész be az elszámolásért, leszámolási papírokért, (nem vagy köteles!) akkor postán kell továbbítaniuk azokat. Ha a bért nem utalással fizették, hanem készpénzben kaptad, akkor azt is postán kell továbbítaniuk a nyilvántartásukban szereplő címedre.

2022. aug. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!