Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéb jövedelemnek minősülő...

Egyéb jövedelemnek minősülő havi támogatás, (melynek összege 70 ezer forint) adómentes 25 év alattiak számára? Vagy ebben az esetben 15%-os szja levonásra kerül?

Figyelt kérdés

Ebben az esetben milyen szabályok vonatkoznak az adózásra?

Próbáltam utánanézni, de nem kaptam egyértelmű választ.

Aki ért ehhez, kérem, segítsen nekem!

Szép napot!



2022. aug. 30. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ki tamogat? Maganszemely? Es miert? Rokonod?
2022. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Tök mindegy mert adómentesség csak biztosítási jogviszony alapjáúl szolgáló jövedelemre van.
2022. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ez igaz de ha ez a tamogatas mondjuk egy sugardaddytol jon mint ajandek akkor illetek koteles.
2022. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Régen annyira szerettem ezt az oldalt, kedves, hozzáértő emberek segítettek a másiknak!:)

Ma viszont már sugardaddy és az egyéb illetlen kérdések jönnek válaszként.

Csak hogy megnyugtassalak, egyetemista vagyok és egy egészségügyis céggel kötött szerződésem van, az összeg amit kapok a szerződés szerint “egyéb jövedelemnek” minősül.

2022. aug. 30. 22:21
 5/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Azt kéne megállípatani hogy ösztöndíj esetleg gyakorlati képzés díja e. Mert akkor valóban adómentes(alapból).
2022. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező Drága!


Nyilván azért teszünk fel pluszban még kérdéseket, mert helyes választ akarunk adni Neked. A 3-as hozzászóló a válaszát - szerintem - a 2-es hozzászólónak szánta valójában.


Adózásilag nem mindegy, hogy miről beszélünk. Tehát kevés információt adtál meg ahhoz, hogy érdemben válaszolni tudjunk. Még az is kevés, hogy "egészségügyis céggel kötöttem szerződést".

Milyen szerződést kötöttél velük? Támogatási szerződést? Vállalkozási szerződést? Munkaszerződést? Megbízási szerződést?


Ugyanis a 25 év alattiak SZJA kedvezménye (nem adómentessége!) szempontjából fontos a bevétel/jövedelem jogcíme, forrása.

2022. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!