Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatáss...

Egyszerűsített foglalkoztatással (napi bejelentéssel) hogy működik a 25 év alattiak adómentessége?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek hozzá, tudtommal valami 1000 pár száz forintot fizetnek utánam napi bejelentéssel naponta, és az érdekelne hogy emiatt az adómentesség miatt nekem jár-e valami +?

2022. jún. 6. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Pont most emelte meg a kormány kétezerre (illetve pontosan a minimálbér 1%-ra). Mivel ebből nem vonnak adót, ezért neked nem jár plusz (max ha mentesített keretösszeg felett keresnél).
2022. jún. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
A 25 év alattiaknak nincs adómentessége. A 25 év alattiaknak SZJA mentessége van. Ez egyetlen adónem a sok közül. Mivel az egyszerűsített foglalkoztatás adója egy külön kategória és nem SZJA, így erre nem vonatkozik a mentesség sem.
2022. jún. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Úgy működik, hogy amennyiben a mentes keret feltt lesz az éves bevételed, akkor a mentes feletti jövedelem az összevont adóalap része, be kell vallanod, és nem fizetsz rá szja-t.
2022. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Lényegében sehogy!

Gyanítom, hogy a mentesített keretösszeget nem fogod elérni.

Adót sem fizetnél, így kedvezményt sem tudsz igénybe venni.


Alkalmazottként dolgozz inkább!

Ne gazdagíts egyetlen sz@arrágó "vállakozót" se!


Tb jogosultságod sem lesz!

2022. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Pls, írjátok le, hogy mi a gond az egyes válasszal, mert nem értem.
2022. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Semmi. Én értettem, amit el akartál mondani, de lehet, hogy más nem.


Az EFO jövedelmekből a kifizetők/munkáltatók nem vonnak le SZJA előleget. Azért nem, mert van EFO jövedelem esetén egy éves SZJA alól mentesített keretösszeg. Az, hogy a mentesített keretösszeg alatt leszel, vagy felette, csak év végén áll össze. Tehát akkor derül ki, hogy SZJA köteles lesz bizonyos része vagy sem.

Ha nem lesz az, akkor SZJA-val nincs dolgod, semmivel sem előnyösebb az, hogy 25 év alatti vagy. Ha a mentesített keretösszeg felett lesz az ebből származó jövedelmed, akkor élvezheted a 25 év alattiak SZJA-kedvezményét, mert Neked valószínűleg ekkor sem kell SZJA-t fizetned, míg egy 25 év felettinek pedig igen.


"tudtommal valami 1000 pár száz forintot fizetnek utánam "

Ez számodra lényegtelen, ez a foglalkoztató közterhe, és még tavalyi összeg...

2022. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Ez számodra lényegtelen, ez a foglalkoztató közterhe, és még tavalyi összeg..


Meg idei. Júliusig.

2022. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, így már teljes mértékben értem. Ez csak egy mellékmunka a fő és másodállásom mellett ami már nem fért bele rendes bejelentésbe de mivel a 2 bejelentett állásom mellé már inkább a bevétel volt számomra a fontos belementem a napiba.
2022. jún. 7. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!