Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom ellenőrizni a...

Hogyan tudom ellenőrizni a havi bérszámfejtésem hibamentességét?

Figyelt kérdés
Jelenleg keveslem a bért amit kaptam, ezért szeretném ellenőrizni. 12 órában, teljes munkaidőben dolgozom, egészségügyi szolgálati jogviszonyban.
2022. szept. 2. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, én arra gondolok, hogy hány órát kell dolgozni egy hónapban és abban a hónapban én mennyit dolgoztam le papíron, mennyi van elszámolva, a pótlékok mennyisége megfelelő-e.

Ehhez össze kellene vetnem a beosztásomat a bérpapírommal.

pl. 8 napot voltam nappalos és 6 napot éjszakás a 23 munkanapos hónapban. Ha összevetem a papírokat, hogy tudom kiszámolni, hogy minden munkanapom, műszakpótlékom elszámolták-e?

2022. szept. 2. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Alap matematikai műveletekkel….
2022. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, ha valaki mást is érintene:


Meg kell számolni hány munkanapos a hónap.

Szeptember 22 napos, szorozva 8-al.

Éjszakai pótlék 50 százalékos, este tíztől reggel hatig.

Délutáni pótlék 20 százalékos, kettőtől hatig.

Tehát össze kell adni a délutáni és az éjszakai műszakokat is a beosztás szerint.

Ez a megoldás.

2022. szept. 2. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
2022. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a 4/5 válasszal szemben, a "mezei" munkavállalóknak járó pótlékok:


"139. § (1) A bérpótlék a munkavállalót a rendes munkaidőre járó munkabérén felül illeti meg.


(2) * A bérpótlék számítási alapja - eltérő megállapodás hiányában - a munkavállaló egy órára járó alapbére.


(3) * A bérpótlék számítási alapjának meghatározásakor a havi alapbér összegét - a 136. § (3) bekezdéstől eltérően -


a) általános teljes napi munkaidő esetén százhetvennégy órával,


b) rész- vagy általánostól eltérő teljes napi munkaidő esetén a százhetvennégy óra arányos részével


kell osztani.


141. § * (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár.

2022. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

továbbá:

"142. § A munkavállalónak - a műszakpótlékra jogosult munkavállalót kivéve - éjszakai munkavégzés esetén, ha ennek tartama az egy órát meghaladja, tizenöt százalék bérpótlék jár."


Tehát egy egyszerű munkavállalónál a hónap munkaóráitól függetlenül 174-gyel osztanak

Az éjszakai pótlék (18 és reggel 6 között) -veled ellentétben-

nem 50%, hanem 15%,

rendszeresen (hónapon belül) változó beosztásnál is csak 30% (műszakpótlék)

Délutáni pótlék nincs.

2022. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!