Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindenképpen könyvelni kell...

Mindenképpen könyvelni kell az általányadózást?

Figyelt kérdés

Ha elindítok egy egyéni vállalkozást, és általányadózást választok utánna mi a teendő? Számlát állítok ki, de ezután kell könyvelni vagy mit kell csinálni?


Ez a könyvelés milyen, magamnak is meg lehet csinálni vagy fel kell egy szakembert keresni?



2022. szept. 7. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha utánajársz, követed a változásokat, vezeted a nyilvántartásokat, beadod a bevallásokat, akkor csinálhatod magadnak. Ellenkező esetben erősen ajánlott a könyvelő.
2022. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1, szerinted a kérdés alapján, és hogy itt érdeklúdik, mennyire ajánlott neki?
2022. szept. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%-ig :D
2022. szept. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mit kell könyvelni? Eddig elég volt 50 ezret befizetni? Most meg mit kell?
2022. szept. 8. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen kérdéseidből látszik, hogy nagyon erősen ajánlott felkeresned egy szakembert.
2022. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a katát magamnak intéztem, mert az teljesen egyértelmű, de az átalányadózás bonyolult. Havi bevallást kell készíteni, számomra ez már nem olyan dolog, amit józan paraszti ésszel meg lehet csinálni. Egyébként szociális hozzájárulási adót, tb-t és szja-t (25 év alatt természetesen nem) kell fizetni havi szinten, illetve a katához hasonlóan van iparűzési adó és kamarai díj. Szerintem keress fel egy könyvelőt, ez sajnos már nem a kata. :(
2022. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25 alatt is kellhet szja-t fizetni.
2022. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!