Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » FAM01 illetékmérséklési...

FAM01 illetékmérséklési kérvény leadását követően a NAV-nak azt legkésőbb meddig kell elbírálni?

Figyelt kérdés

A NAV kiszabta a lakásvásárlásom után a 4 százalék illetéket, amit az alacsony bérem és magas kiadásaim, illetve likviditációs problémáim miatt még részletekben sem fogok tudni kifizetni. Kérelmeztem a törlést/mérséklést/kamatmentes részletfizetést több évre.


Közel 30 napja, hogy beadtam a kérelmet, de semmi reakció. Jog szerint(!) itt is él a 30 napos elbírálási idő? Ha ezt nem teljesítik, akkor él a hallgatás beleegyezés lehetősége?


Fontos, hogy nem véleményre vagyok kívancsi, hanem a tényleges lehetőségekre. Tudomásom szerint a hatóságoknak 30 napjuk van a megkereséseket kezelni és a jog szerint a hallgatas beleegyezés lehetősége adott, ha nem reagálnak időben.



2022. okt. 5. 18:51
 1/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Olyan nincs hogy hallgatás belegyezés. XD El vannak havazva, de meg lesz a határozat és akkor az lesz az érvénes. (Bár ritkán engednek el adót)
2022. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De, jog szerint a hivatalos megkeresésre ha nem reagálsz, akkor elfogadod azt. Ezért kértem, hogy ne veleményeket írjunk..
2022. okt. 5. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Linkelt már be azt a törvényt/jogszabályt, ami szerint a hivatalos megkeresésre nem reagálás beleegyezést jelent.


Art.? Air.? Avt.?

Melyik törvényben olvastál Te ilyet?


Egyébként 30 nap az ügyintézési idő kérelem esetén. A 30 napba bele fognak férni, hosszabbításra kizárólag osztályvezetői engedélyre, és csak nagyon kivételes esetben van lehetőség. A nagyon kivételes esetet úgy képzeld el, hogy évi 124 ezer kérelem esetén is ha 5 évente van egy ilyen kivétel. ;)

2022. okt. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!