Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell a továbbiakban...

Mit kell a továbbiakban csinálnom, ha megérkezett a határozatom a kormányhivataltól, hogy átvállalták az EÜ fizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Nem fizettem az EÜ biztosításomat, már több éve és most megtudtam és kérvényeztem, hogy vállalják át és át is vállalták, kaptam egy igazolást róla. Ezzel az igazolással be kell-e mennem a Nav-hoz és ha igen hová? Lehet-e kérvényezni, hogy az évek alatt felhalmozódott tartozást töröljék, és ha igen hogyan? Köszönöm, ha segítsz.

2016. febr. 9. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ezzel az igazolással be kell-e mennem a Nav-hoz és ha igen hová?"

Célszerű, igen. Igazából csak bejelentési kötelezettséged van a 'T1011-es nyomtatványon, amihez mellékelni kell az igazolást is. De ha nem vagy biztos magadban ilyen téren, akkor ha bemész, segítenek.


"Lehet-e kérvényezni, hogy az évek alatt felhalmozódott tartozást töröljék, és ha igen hogyan?"

Lehet, de az már a NAV hatásköre, hogy engedélyezik-e. Ugyanis a kormányhivatal csak a jövőre nézve vállalhatja át, és az nem befolyásolja, mi volt a múltban.

2016. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
így teszek
2016. febr. 9. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!