Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény - három...

Családi adókedvezmény - három gyerek után, ha az összeget szeretnénk megosztani a férjemmel,hogy töltsük ki?

Figyelt kérdés

Eddig a két gyerekünk után én vettem igénybe a családi adókedvezményt, 40 ezer forintot. Most várandós vagyok a harmadik gyerekünkkel, így összesen 99 ezer forint lesz a családi adókedvezmény a három gyerek után. Úgy szeretnénk megosztani, hogy nálam maradjon a 40 ezer forint, ami eddig is, a férjem pedig a maradék 59 ezret kapja meg.

A családi adókedvezményes papíron erről az 5.pontban kell nyilatkozni - de pontosan mit írjon oda? 59 ezret és ennyi?

Nekem kell beküldenem módosító nyilatkozatot, ha nálam az eddig is kapott 40ezer ft marad?

Nagyon szépen köszönöm,ha tudsz segíteni!:)


2022. okt. 10. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Neked kell módosítás, férjednek meg új papír.
2022. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 gyermek után (2 megszületett + egy magzat) havonta 3 fő x 220.000 forint a családi adóalapcsökkentő kedvezmény -> 660.000 forint. Ez SZJA összegre lebontva 99 ezer forintot jelent.


A Te 40 ezer SZJA összegedet figyelembe véve 267.000 forintra kéred havonta a kedvezményt. Akkor jár a havi 40 ezer forint több az adóban (pontosan 40.050 forint).


A 660.000 forintból tehát Te 267.000 forint adóalapot csökkendő családi kedvezményt érvényesítesz, így a kettő különbözetét a férjed igényelheti -> 393.000 forint/hó. Ez adó összegére átszámítva: 58.950 forintot jelent.


Tehát Neked olyan nyiltkozatot kell leadnod, ahol a nyilatkozat 5. a) pontjához 267 ezer forintot írsz be, a férjednek pedig olyat, ahova a nyilatkozat 5. a) pontjához 393.000 forintot ír be.


Nyilatkozni nem az adó (SZJA) összegéről nyilatkozunk, hanem az adóalapot csökkentő családi kedvezmény összegéről.


A kitöltési útmutatóban is vastagon felhívja rá a figyelmet:


"A családi kedvezmény az Ön összevont adóalapját csökkenti.

A családi kedvezmény – az eltartottak számától függően – kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként egy eltartott esetén 66 670 forint, két eltartott esetén 133 330 forint, három vagy annál több eltartott esetén 220 000 forint. "


Így Te és a férjed 3 fő x 220 ezer = 660.000 forinton osztozkodhat havonta, mint adóalapot csökkentő kedvezmény összeg.

2022. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2022. okt. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!