Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi járulékot kell...

Egészségügyi járulékot kell fizetnem, de utána mégse?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet a NAV-tól, miszerint egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnem, mivel a jogosultságom <dátum> napjától "a szociálisan rászorult alapján megszűnt". 3 nappal később kaptam még egy levelet, melyben csupán a következő áll:


"Tájékoztatom, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségét <ugyanaz a dátum> napjától töröltük, mert a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatszolgáltatása alapján az érintett időponttól egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésére nem köteles."


Ennyi áll a levélben. Próbáltam telefonálni, de nem lehet őket elérni. Járt már valaki hasonlóan?



2022. okt. 12. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg munkahelyet váltottál, vagy az egészségbiztosítási jogusultságod jogcíme változott valami módon (pl. hallgatói jogviszonyban voltál majd dolgozni kezdtél).

Ilyenkor a NAV a korábbi munkáltató járulékbefizetések elmaradása miatt azt észleli, hogy fennálló tartozásod van. Majd bizonyára megérkezett az új munkahelyed befizetése (+ nem tudom milyen adatszolgáltatási kötelezettségük van a NAV felé). Így feltételezem, hogy először az elmaradás miatt előírták a járulékfizetési kötelezettséget, majd a befizetés beérkezése miatt törölték azt. Kell egy kis idő az átfutáshoz.

Én is hasonló leveleket kaptam. E-mailben a területileg illetékes Adó- és Vámigazgatóság címén el lehetett érni őket és kb. egy hét alatt korrektül válaszoltak.

2022. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem váltottam munkahelyet, nincs munkám, semmi hasonló, szóval nem tudom. Az e-mailes tanácsot köszönöm, megpróbálom úgy elérni őket, vagy jobb híjján személyesen is bemegyek.
2022. okt. 12. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az e-mailes tanácsot"


E-mailben nem válaszolnak konkrét ügyben, mivel nem vagy beazonosítható.


Viszont ePapíron benyújtott levélre már fognak, mert kötelező.


Ügyfélkapu kell hozzá.


[link]


"Nem váltottam munkahelyet, nincs munkám, semmi hasonló, szóval nem tudom."

Akkor mi van Veled? Valami csak volt, hogy a rendszerben "előkerültél".


"a szociálisan rászorult alapján megszűnt"."

Kérvényezted újra a rászorultságot netalántán?

2022. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!