Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webes ügysegéden keresztül...

Webes ügysegéden keresztül kivettem az egyéni vállalkozást 2 napja, ha szüneteltetni akarom, az e havi járulékot akkor is meg kell fizetnem a nav felé?

Figyelt kérdés

Webes ügysegéden keresztül kivettem az egyéni vállalkozást 2 napja, ha szüneteltetni akarom, az e havi járulékot akkor is meg kell fizetnem a nav felé?

Alanyai adómentes, főállású vállalkozást váltottam ki, de csak decemberben lesz bevétélem.

Amikor 2 napja ügyfel kapom keresztül kiváltottam azt hittem , hogy októberben végén lesz bevétélem, de mégsem.

Holnap 3 napos lesz a vállalkozás, de szüneteltetni akarom, ha ebben a hónapban csak szüneteltetni akarom, hiába csak 3 napig voltam vállalkozó, akkor meg kell fizetnem a járulékot?

Vagy csak következő hónapban tudom szüneteltetni a vállalkozást, és akkor nem kell fizessek járulékot?


2022. okt. 13. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha katás vagy, akkor be kell fizetni az 50 ezer forintot akkor is, ha csak egyetlen napot volt aktív a vállalkozás a hónapban. Egyéb vállalkozásoknál arányosítani kell, azaz annyit kell csak befizetni, amennyi 3 napra jut belőle. Azt nem tudom, lehet-e ennyi idő után rögtön szüneteltetni, de azt meg ki tudod próbálni. Rányomsz a szüneteltetés gombra, és kiírja neked, ha nem megy a dolog.
2022. okt. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Katás mert már megszűnét áfa mentes, alanyi adómentess adózási formát választottam.
2022. okt. 13. 00:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ha sikerül a szüneteltetés, a három nap után kell majd fizetni, ami kb. a tizede lesz a normális havi járulékoknak.
2022. okt. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Plusz egy rakás nyomtatványt meg változásbejelentőt be kell adnod erre az időre.
2022. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!