Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg kell fizetnem a teljes...

Meg kell fizetnem a teljes járulékokat ha szüneteltetem az egyéni vállalkozást?

Figyelt kérdés

Meg kell fizetnem a teljes járulékokat ha 3 nappal ezelőtt vettem ki az egyéni vállalkozást, de szüneteltetni akarom? Nem vagyok Katás áfa mentes, alanyai adómentes adózási formát választottam.

Ha 3 napja váltottam ki az egyéni vállalkozást, és most szüneteltetni akarom a vállalkozást, akkor hiába csak 3 napig voltam vállalkozó meg kell fizetnem a teljes járulékokat?

Október 10-én vettem ki és Október 13-án szüneteltetni akarom, mert nem lesz bevételem november végéig.


Úgy tudom, hogy az e.v. Az egyéni vállalkozó a szünetelésig keletkezett és azt követően esedékessé váló fizetési kötelezettségeit a szünetelés ideje alatt is köteles fizetni, de ha csak már 3 napig voltam vállalkozó akkor és ki kell fizessem a teljes járulékokat jó volna tudni??


2022. okt. 13. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Aktív volt a hónapban? Igen. Szóval: igen.
2022. okt. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aktív volt a hónap igen

De csak 3 napig

Akkor 3 nap járulékot kell fizetni vagy az egész hónapot?

2022. okt. 13. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Egész hónapot. Mert aktiv volt a hónapban. Nincs csiki csuki.
2022. okt. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem vagyok Katás akkor is meg kell fizetni ?
2022. okt. 13. 01:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mi vagy?
2022. okt. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azokra a napokra fizetsz, amikor működő volt a vállalkozás
2022. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!