Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfás számla igénylésnél a...

Áfás számla igénylésnél a bankkártyás fizetés készpénzes fizetésnek minősül?

Figyelt kérdés

Röviden egy klímát szeretnék beszerelni és a klíma beszerelőnek a cégének a nevére kérném ki a számlát a forgalmazótól (mert így kedvezőbb áron tudja beszerelni, gondolom mivel visszaigényli az ÁFÁ-t, stb. :D ) - nekem nincs jelentősége, hogy a számla az én nevemre szól, vagy a KFT nevére, garanciában nincs változás (egyeztettem erről a klímás céggel). A klímaszerelő viszont megkérte, hogy az összeget emiatt ne utaljam, hanem készpénzben fizessem ki a klíma forgalmazó cégnek. Nincs elegendő KP-m, s 300.000 Ft. -ot nem szívesen vennék le a bankból felárral (ha minden kötél szakad, akkor leszedem) - éppen ezért érdeklődnék, hogy esetleg a bankkártyás fizetés nem minősülne készpénzes fizetésnek? Elsőre hülye kérdésnek tűnhet, viszont csupán érdeklődnék, hogy a klímaszerelő cégének történhet-e bármilyen problémája a számla elkönyvelésében, ha a klíma forgalmazó cégtől kapott számlán készpénzes fizetés szerepel - viszont bankkártyával fizettem - vagy mindenképp elkerülhetetlen lenne a készpénzes fizetés?


Köszi!


2022. okt. 15. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha bankkártyával gizetsz, ugyanúgy látható lesz a neved (pontosabban a kártyaszám, ami egyértelműen összeköthető a neveddel) a tranzakciónál, mint ha utalnád. Ezt akarja elkerülni a klímás. Csak készpénzzel tudsz anonim lenni.
2022. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A garanciában bizony van változás, más egy cég ès magánszemély esetében, ráadàsul te nem is nyújthatsz be garis ügyintézési igényt nagy eséllyel. Bármi gond van, pl hibás a termék, akkor a visszatérítés nem neked megy. Sőt a 14 napos elállás sem jár.

A machinációnak sincs értelme, mert amit áfát visszakap, azt be is kell fizesse, hiszen neked is áfás számlát kell adjon. Költségekben is ugyanott lesz. Teljesen értelmetlen az egész, ennek csak akkor van értelme, ha neked számla nélkül akar szerelni, de ha valami szar a klímával vagy a szereléssel, akkor max a sóhivatalban reklamálhatsz.


Amúgy meg vegye meg és adja el neked, ha az ő nevére kell a számla. De én inkább keresnék mást

2022. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!