Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » "Új KATA" adózó vagyok, havi...

"Új KATA" adózó vagyok, havi 50-et fizetek, mint korábban. Ha váltanék és azt választanám, hogy cégeknek is számlázhassak, milyen változások lennének a havi járulék növekedésén kívül?

Figyelt kérdés

tehát jelenleg 50-et fizetek, csak magánszemélyeknek számlázhatok. Ha jól tudom, 70ezret kéne fizetnem, hogy cégeknek is számlázhassak.

Valaki viszont azt mondta, nem lesz rá lehetőségem, hogy a saját(!!) kiadásaimat fedezzem a saját egyéni vállalkozói bankkártyámról, ahova ugye a bevételeim jönnek, ha azt az adózói formát választom, hogy cégeknek is számlázok. Ez komolyan így van?? A saját, leadózott bevételemet nem költhetem el anélkül, hogy elszámolnék róla??

Még egy kérdés: aki nappalis tanulmányokat folytat, tényleg mentesül a KATA fizetése alól? (Ha jól tudom, csak a havi 50 alól, aki cégeknek számláz, az ugyanúgy kell, hogy 70-et fizessen?)


Köszönöm a válaszokat!


2022. nov. 11. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass olyan valakikre, akiknek fingjuk sincs a dolgokról.

Ha váltasz adónemet, akkor a fizetendők, attól függnek, hogy milyen adózást választasz helyette (átalány vagy vállalkozói szja). A járulék nem biztos, hogy megáll 70-ben, lehet az akár 86 is. Az szintén baromság, hogy a leadózott pénzedet nem költheted el. Valóban nem szerencsés vállalkozói számláról magánkiadásra költeni, de ezt át tudod hidalni azzal, hogy átutalod magadnak a kivétedet (a legtöbb banknál ez ingyenes, ha mindkét számla bankon belül van).

Aki nappalin tanul, az nem is lehet most katás. Neki mindenképp szja alá kell bejelentkezni, ahol a minimumjárulék alól mentesül, viszont attól még adózási módtól függően lesznek fizetendői.

2022. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ceget csinalsz akkor nem koltheted el a ceg penzet magancelra. Csak ha azt leadozva kivetted munkaberkent vagy osztalekkent. Tehat a ceg hazipenztara nem a te penzed, ahogy az sem amit a megrendelo fizet. Az a cege, amig valahogy adozva ki nem veszed. De ez ceg.


Te ev vagy, amit kapsz az a tied lesz.


A koltsegekrol konyvelovel beszelj.

2022. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Hogy kéne már 70-et fizetned? sokkal több!

Nehogy válts, ne őrülj meg!

2022. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Honnan szedted ezt a 70 ezer forintot?


Katásként fizetsz havi 50 ezret.

Átalányadózóként a minimum összeg, amit mindenképpen ki kell fizetned, az a 48.100 Ft TB, és a 38.025 Szocho. Ez máris ~86.000 Ft.


(Az ipát nem írom, mert ott törvénymódosítás lesz valószínűleg és ugyanannyi lesz, mint a katánál.)

2022. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Onnan vette a 70-et, hogy nem a garantált bérminimummal számolt, hanem minimálbérrel. Úgy meg 37 a tb és 29 a szocho.
2022. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!