Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szünetelés alatt lévő általány...

Szünetelés alatt lévő általányadozó vállalkozóként mi a teendő a havi, azaz minden hó. 12.-ig kötelező bevallással?

Figyelt kérdés

Október, novemberben volt aktív a vállalkozásom. Decemberre szünetelést adtam be.


Októberre a havi bevallás be lett küldve november 12.-én.


A nagy kérdés, hogy a még be nem vallott novemberi hónapról meddig kell bevallást beadnom a szünetelés miatt, ha december 1-től szünetelek?


Elég december 30-ig a soron kívüli 2258-ast a novemberi időszakra beadni, vagy a mai nap, 12.-ig kell ezt megtenni?



2022. dec. 12. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A szünetelés nem befolyásolja a mai határidőt.
2022. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor intézem.
2022. dec. 12. 20:32
 3/8 A kérdező kommentje:
A mai beadványon feltüntettem a szünetelést is (S) betű, remélem ezzel a záró is letudva.
2022. dec. 13. 00:00
 4/8 A kérdező kommentje:

Most tájékozódtam róla, hogy a szübetelés nem csökkent az AAM keretet.


A kérdés, hogy ez hogy néz ki pontosan.


Azt értem, hogy ha valaki 2022. januárban nyitott vállalkozást, szünetelt pl. májusig, 2022. májusban megnyit újra és megmarad a 12 millás AAM kerete.


A kérdésem az, ha én idén októberben kezdtem és decembertől szünetelek, akkor, ha csak 2023. májusban nyitok újra, akkor marad a 12 millás AAM keret vagy ehhez 2023. januárjában kéne újranyitni, hogy újra 12 hónapos keret legyen?

2022. dec. 13. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:
23-ra a teljes aam keret jár.
2022. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ha az általányadó és az AAM keretet szinkronba akarja hozni valaki, akkor ha korábbi évtől szünetel és kb. 2023. május-június körül nyit ki, akkor kb 12-es AAM és 12-es általányadó kerete is lesz, hiszen csak az általányadót arányosítják napra pontosan.
2022. dec. 13. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont azt még nem lehet tudni, hogy jövőre mennyi lesz az átalányadó keret (forintálisan).
2022. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha igazak a hírek akkor 27-28 millió között lesz
2022. dec. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!