Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s egyéni vállalkozóként...

QvanyadatMDRTR kérdése:

KATA-s egyéni vállalkozóként kötelező biztosítást kötnöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


811001 fő-, illetve 811003 melléktevékenységi körökkel fogok recepciósi/gondnoki feladatokat ellátni egy társasház épületében.


Nekem kell biztosítást kötnöm? A munkatársai, akik szintén évek óta ezt csinálják, kötöttek biztosítóval biztosítást. De őket lehet, hogy bepalizták, mert nem annyira vágják a vállalkozást, előtte biztonsági alkalmazottak voltak, és pl biztonsági őröknek, biztonsági cégnek kötelező külön biztosítás, de ilyen recepciós/gondok stbnek én nem tudok róla, hogy kéne. Én nem értem miért kéne nekünk kötni, ha csak nem törvény írja elő, viszont sehol a KATA elkezdésekor vagy kapcsolódó fórumok és anyagok olvasgatásakor nem láttam ilyet, hogy minden egyéni vállalkozónak és KATA-soknak kötelezően kéne biztosítást kötniük.

Édesanyám fodrász pl és már évekkel ezelőtt felmondta a biztosítását és senki nem érdekel. Neki arra volt jó a biztosítás, hogyha leéget egy hajat, vagy bármi történik, legyen biztosítása, de nem kötelező még neki sem. Nekem meg aztán végképp nincs ilyen veszély a munkámban, tehát nem látom értelmét biztosítást kötni.


Szóval a kérdés:


Kötelező ez bármilyen esetben? És az én esetemben kötelező lehet? Vagy mik azok az esetek, amikor kötelező kötni?

Mert ha nem kötelező én nem kötök!


Köszönöm előre is! :)



2021. ápr. 5. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak tevékenységek, ahol kötelező, neked nem az.

Én kötöttem felelősségbiztosítást, habár nekem sem kötelező, de az ördög nem alszik, biztonsági hálónak jó. Az az évi 30-40 ezer nem nagy pénz a biztonságra.

2021. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam!

Köszönöm szépen válaszod! :)


Találni esetleg valahol erről listát, hogy miknél kötelező? Lehet béna voltam, de én nem találtam. Az a baj, hogy mindig a biztosítási jogviszonyt hozza be keresésre, ami ugye meg más dolog ésígy nehéz a biztosítás témára keresni :'D.

2021. ápr. 5. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szakmafüggő. A saját szakmájában az ember pedig azért csak van annyira otthon, hogy tudja, hogy kell-e biztosítást kötnie, pláne ha vállalkozik :)

Nyilván egy recepciós nem olyan felelősségteljes munka, hogy kötelező legyen biztosítást kötnie, mint pl egy orvosnak vagy gyógyszerésznek mondjuk.

2021. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!