Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell otthonfelújítási támogatá...

Kell otthonfelújítási támogatáshoz nullás igazolást benyújtani vagy sem?

Figyelt kérdés

Beadtam hó elején anélkül, mert minden ezzel foglalkozó portálon azt olvastam, nem kell, ha egyébként az ember biztos benne, hogy nincs köztartozása, mert lekérik hivatalból.

De azóta folyton elbizonytalanodok fórumokat olvasva. A KOMA adatbázisban tudtommal nem szerepelünk.

Szeptemberben igényeltünk babavárót, ahol csak nyilatkozni kellett erről, és meg is feleltünk, tehát az tuti, hogy nincs tartozásunk. EBEV-en is lekértem mindkettőnként ma: 0.



#0-ás igazolás
2022. dec. 16. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2022. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A KOMA adatbázisban magánszemélyként nem is szerepelhetsz.
2022. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor végképp összevissza írkálnak az ezzel kapcsolatos fórumokon.
2022. dec. 16. 18:33
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor itt miért írják?

[link]

2022. dec. 16. 18:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Kell csatolni NAV 0-ás igazolást, ha együttes igénylés van, akkor mindkét igénylőnek. Felhívtam a MÁK-ot, meg is kérdeztem. Ha nem csatolsz, hiánypótlást kapsz, viszont a közigazgatási szünet miatt 12.22-01-09-ig semmit nem tudsz beszerezni, viszont ha 5000Ft fölötti adótartozás derül ki, el is utasítanak. Mindenképpen jobban jársz, ha az igényléshez bekéred. Több ügyfelem is a beszerzéskor szembesült vele, hogy van nyilvántartott tartozása.
2022. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már beadtam a pályázatot hó elején, mint írtam.

A 0-ás igazolást ma igényeltem mindkettőnknek, ha hiánypótlást kapnék, meglegyen. Adótartozásunk nincs, lekértem EBEB-en.

2022. dec. 16. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
A MÁK-ban azt mondták telefonon, csak úgy fogadják el a hiánypótlást, ha a NAV 0-ás kifejezetten a kérelem befogadása napjára szól. Javaslom egyeztess a MÁK-kal.
2022. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudok úgy is igényelni utólag, hogy a beadás napjára szóljon, nem?

Hát akkor igénylek olyat is.

2022. dec. 16. 20:05
 9/15 anonim ***** válasza:
igen, tudsz konkrét napra igényelni
2022. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. dec. 16. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!