Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell otthonfelújítási támogatá...

Kell otthonfelújítási támogatáshoz nullás igazolást benyújtani vagy sem?

Figyelt kérdés

Beadtam hó elején anélkül, mert minden ezzel foglalkozó portálon azt olvastam, nem kell, ha egyébként az ember biztos benne, hogy nincs köztartozása, mert lekérik hivatalból.

De azóta folyton elbizonytalanodok fórumokat olvasva. A KOMA adatbázisban tudtommal nem szerepelünk.

Szeptemberben igényeltünk babavárót, ahol csak nyilatkozni kellett erről, és meg is feleltünk, tehát az tuti, hogy nincs tartozásunk. EBEV-en is lekértem mindkettőnként ma: 0.



#0-ás igazolás
2022. dec. 16. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mi beadtuk, vissza is kaptuk az igényelt összeget. Nem adtunk 0-ás igazolást, de tudtuk, hogy nem tartozunk.
2022. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17.20-as, mikor lett beadva a kérelem? Én pár hete kérdeztem meg a MÁK-ot telefonon, azt mondták, kötelező a 0-ás igazolás.
2022. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egy csomó helyen írták, hogy simán elfogadták anélkül, szóval lutri teljesen.
2022. dec. 17. 19:29
 14/15 anonim ***** válasza:
11 vagyok, júniusba adtuk be. Akkoriban én is kérdezgettem/olvasgattam kell-e vagy sem, akkor sem volt egyértelmű. Viszont ügyfélkapun adtuk be, és ott nem szerepelt a kötelezően csatolandó dokumentumok között. Erre tisztán emlékszem, ezért adtuk be végül mi is nélküle.
2022. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
08.58-as, kb októbertől várják el, hogy legyen NAV 0-ás, ezért nem szabad a neten tanácsot adni, ha nincs meg minden infó.
2022. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!