Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az üzembentartoi jogot (gépjár...

Az üzembentartoi jogot (gépjármű)hova kell bevételezni?

Figyelt kérdés

A céghez kerult egy autó, de idegen tulajdon(nem a cégé), nálunk csak az üzembentartás van.

Gondolom nem tárgyi eszköz bevételezés. Nem raktári, mint idegen beruházás.

De akkor mi?



#üzembentartás bevételezése
2022. dec. 23. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Immat jav? Vagyoni értékű jog esetleg ?
2022. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De nincs vagyoni értéke, csak költsegvonzata az uzembentartoi jognak.

És nincsenek már a könyvelők nálunk, meg senki. Mindenki szabin:(

Meg valojaban nem is a főkönyvi szám erdekelne, azt a rendszer generalja, hanem az hogy hova vételezzem be? Eszközöket vételezek be es azok tartozékait, de szerintem a jogok az nem eszköz.

Vagy szolgaltatás lenne? Vagy mi a sz.r? (Bocsi a kifejezésért)

2022. dec. 23. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vagyoni értékű jog. Van vagyoni értéke, max neked nem mondták meg. Gondolom a tulaj nem ingyen adta át az üzembentartást. Mellesleg ezzel a géppel ti a vállalkozás bevételszerző tevékenységét segítitek elő.
2022. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs vagyoni értéke. A tulajdonjognak van. Az ütembentartoi sima átruházással ment.
2022. dec. 24. 05:11
 5/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
1 év alatt szolgáltatás, 1 éven túl már mindenkép vagyoni értékű jog.
2022. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én már belekavarodtam teljesen.

Találtam róla annyit hogy a bérleti joghoz hasonlít, úgy kéne kezelni.

Viszont az egy dolog hogy az auto használata(üzembentartási joga)nálunk van, de az auto is ezzel maga, mint eszköz.

Gondolom a tulajnál van tárgyi eszközként bevételezve. De az auto maga nincs is ott csak a tul.jog.

Akkor mégis nekem kéne tárgyi eszközként bevételezni?


Inkább megoróbálom kibírni, jan 10 ig mire jönnek a kollegák. (Csak hogy dec31 ig kéne bevételeznem, vagy majf eltérés lesz a dec 31 zárásnál fordulonapon és eltérési jegyzőkönyvezhetek majd. Csak januárban visszamenőleg nem tudom hogyan..lehet nem is lehet.)

Ezen kívül is van 20 másik kérdésem is más ügyben.


Max kirugnak és kész meg van oldva

2022. dec. 25. 14:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Idegen eszközként kéne bevételezni szerintem de hova. Raktár vagy tárgyi eszköz. És akkor a jogot?
2022. dec. 25. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!