Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovuta tradelés után is...

Kriptovuta tradelés után is ugyan úgy kell adózni?

Figyelt kérdés
Ugye előző év nyeresége után kell 15százék adót fizetni ez oké ha holdolok. De ha tradelek akar napi szinten vagy havi többször akkor kell tradenkent adózni vagy ugyan úgy az előző egész év nyereségét kell a holdal és traddel együtt?

2022. dec. 24. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Amíg a tradek a "fekete dobozban" történnek, azaz nem kerülnek kiutalásra a kriptotőzsdéről, addig nem számítanak. Akár éveken át is görgetheted, adókötelezettség akkor keletkezik, ha fiat pénzre váltva kiutalod egy bankszámlára a kriptotőzsdéről. Én így értelmeztem, és így adóztam eddig utánuk.
2022. dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. De ha egy evben tobbszor is utalok ki. Csak a kovetkezi evben kell leadozni az egesz eves tradek nyereségét nem?
2022. dec. 24. 13:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem kell adóelőleget fizetni, következő év elején összesíted a nyereséget, veszteséget, költségeket (de csak a kiutalt pénzek számítanak) és májusban bevallod az előző évet, és a 15% SZJA-t ot befizeted ahogy írtad.

Én a NAV-val azt beszéltem meg, hogy a kiutalt pénz EUR vagy USD átváltása a kiutalás napján érvényes MNB középárfolyam szerint kerül forintra átszámításra.

2022. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha tőzsdén euróra vagy dollárra valtom tehet nem stablecoinja, akkor se kell adózni? Csak ha bankszámlára utalom ki?
2022. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EgyGabor ***** válasza:

Magyarban bitcoin-ra 15%-ot éppen éven belüli haszonnál kell fizetni éven túl a régi 3X% van tudtommal. Elég furcsa fordított gondolatmenet, gondolom magyaros :)


Egyszerűen kell adóznod: FIFO módszerrel egymással szembe állítod a vétel eladást és a képződött haszon az adóalap. Ha esetleg veszteséges a trade akkor azt levonod és a végső egyenleg az adóalap.

2022. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EgyGabor ***** válasza:

Az eladási időpont szerint kell adózni azaz nem a banki kiutalás számít.

Ha folyamatosan a tőzsdén tartod akkor is adóköteles a haszon.

2022. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Éven túli csak akkor van ha nem jelented be az adott évi veszteség et a bevallásba
2022. dec. 27. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
És ezt Hol kell bejelenteni melyik sorban Mert erre nekem még senki se tudott válaszolni.
2022. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
164
2022. dec. 29. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!