Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 'W-8BEN' a nekem megfelelő...

'W-8BEN' a nekem megfelelő űrlap, amennyiben CSAK Magyarországon akarok adózni és az Egyesült államokban pedig nem?

Figyelt kérdés
Youtube bevételeim miatt adóznom kell majd a jövőben, ám egyelőre ezek nagyon kicsi összegek, viszont ezeket is le kell adóztatni. Jó opciót választottam a W-8BEN nevű formulával, ha amerika felé egyáltalan nem kívánok adózni, mert semmilyen kötődésem nincs az ország felé, a youtube pénz azonban onnan jön? Úgy tudom adóegyezményük van magyarországgal, amit egyoldalúan az usa felmondott.. hogy nézhet ki most egy adózás egy magyar youtube csatorna után?

2022. dec. 25. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A W-8BEN annyit tesz, hogy nem vagy USA adóalany, tehát nem tartanak vissza a kifizetett összegből, valamint, hogy nem kell az IRS (az USA adóhatósága) felé bevallást készítened.

Igen, itthon le kell adózni, bár kis összeg esetén nem tudom, hogy tudod úgy leadózni, hogy maradjon is belőle.


Az adóegyezmény felmondása amúgy nem erre irányul, hanem a tőkejövedelmekre (pl USA részvények után) és amúgy is csak jövő év közepétől lép hatályba, addig meg csak lesz helyette más.

2022. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! :) Sokat segít!
2022. dec. 25. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!