Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért alakul át valaki Zrt-be...

Miért alakul át valaki Zrt-be Kft-ből?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki egy 60 milliós vállalkozást Kft-ből Zrt-be alakított. Mi ennek az értelme, mi változik, mi a jelentősége? Hogy alakul a profit, egyéb? Gondolom nagyobban a költségei egy ilyen formának, de mi a lényege? Ez valami presztízskérdés?

2022. dec. 28. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg tole.
2022. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adózásilag nemigen változik semmi. Sokan presztízskérdést csinálnak ebből, de az is lehet, hogy olyan jövőbeni tervei vannak, amihez rt kell neki.
2022. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a könyvelő amiatt ajánlotta ezt, mert az ő tapasztalata alapján a hatóság kevesebbet kötözködik egy zrt-vel amiatt, mert rendszeres könyvvizsgálat van. Teljesen hasonló profil és árbevétel mellett 5-ször gyakrabban ellenőrzik a Kft-ket szerinte. [Ha ő téved, én is szamárságokat beszélek.]
2022. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kft-nek is lehet folyamatos könyvvizsgálata, semmi sem tiltja.

Én amúgy nem értek egyet a könyvelőddel, mi pont nem ezt tapasztaljuk (nyilván nem reprezentatív a mintánk).

2022. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!