Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értem. Aztmondja a törvény...

Nem értem. Aztmondja a törvény hogy akkor kell adóznon a kripto bevételem után ha fiatra váltom. Ha nem váltom fiatra akkor nem kell?? Ha bitcoinnal vagy usdtvel veszek bármit legyen akár egy ház akkor nem kell adóznom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 15:06
1 2 3 4
 11/40 krwkco ***** válasza:
88%

#10

"A 2021 előtti évek eredményét beírhatod a 2022-es bevallásba. Ez egy speciális szabály idénre és csak akkor, ha a kripto ügylet még nem szerepelt 2021 előtt a bevallásodban."

Ha csak 2021 előtti vételed volt, akkor az szerepelhet 2022-es költségként a 2022-es eredmény kiszámításakor. Hogy lesz-e rá külön rovat, az majd kiderül a bevallási nyomtatványból.

2022. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem maradj a rendes pénznél. Ott nincs ilyen gond.
2022. dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%
Okosba megveszem tőled készpénzért.
2022. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Az összes 2022 előtti ügyletet beírhatod idén?
2023. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Beírhatom?

Személyes példám:

Vettem 2021 ben fel millió forintért 2022 Ben otmillioert.

Eladni nem adtam el semmit.

Beírhatom akkor a 2021-es vesztesseget is?

2023. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 krwkco ***** válasza:

"Az összes 2022 előtti ügyletet beírhatod idén?"

A 2021 előttit. A 2021-est nem. Legalábbis én így értelmezem a törvényt.

"(3) Az egyes adótörvények módosításáról szóló 2021. évi LXIX. törvénnyel megállapított 67/C. §-t a magánszemély 2021. adóévre is alkalmazhatja. Ha a magánszemély a 2021. adóévet megelőzően kriptoeszköz átruházására, átengedésére tekintettel jövedelmet nem állapított meg, valamennyi kriptoeszközre kötött ügylete tekintetében választhatja az egyes adótörvények módosításáról szóló 2021. évi LXIX. törvénnyel megállapított 67/C. § alkalmazását, azzal, hogy az említett ügyletek eredményét 2022. évi ügyleti eredményként veszi figyelembe."

Egyszerű, nem igaz?

Szóval

-"Ha a magánszemély a 2021. adóévet megelőzően ...az említett ügyletek eredményét 2022. évi ügyleti eredményként veszi figyelembe." 2021-et megelőzően. Ami nem 2021.

- de: "a 67/C. §-t a magánszemély 2021. adóévre is alkalmazhatja." Ami szerintem azt jelenti, hogy 2021-re írhatsz bevallásmódosítást.

- de természetesen mindent be kell írnod: nemcsak az összes költséget, hanem az összes bevételt is.

(De ezt minden felelősség nélkül irom. Nem vagyok adótanácsadó. Ha felhívod a NAV-ot, pontosan megmondják.)

2023. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Egy pillanat itt nem eredményről van szó hanem kripto vásárlásról.


Vagy a vásárlás is egy ügylet eredménye?

2023. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 krwkco ***** válasza:

"Vagy a vásárlás is egy ügylet eredménye?"

Olvasd el ennek a kérdésnek a 4-es hozzászólását.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

Vagy az SZJA törvény 67/c paragrafusát.

2023. jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Ja értem akkor erre a fél millióra van kiskapuk csak teljesen más irányból.

10 különböző napon 20000 Ftnyi busd-t átváltok dollarra majd vissza.

Így akkor utána már költség lesz ez a 200 000 Ft.

Majd megismétlem a következő évben... És az azt követőben is...


Sőt akkor ezzel az eljárással mindenki tud költséget felhalmozni tényleges befizetés nélkül aki nem akar pénzt kivenni egyenlőre...

2023. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 krwkco ***** válasza:

"Így akkor utána már költség lesz ez a 200 000 Ft."

Igen. Legalábbis én így értem, hogy a törvény furcsa módon lehetővé teszi, hogy évente 1 minimálbérnyi bevételt figyelmen kívül hagyj, anélkül, hogy a költséget ennek megfelelően csökkentenéd.

Sőt a törvényben az szerepel:

"az adóévben e bevételek összege a minimálbért nem haladja meg."

Nem 'a' bevételek összege, hanem 'e' bevételek összege. Szóval más napokon lehetnek nagyobb összegű bevételeid is. A kis bevételeket akkor sem kell "megállapítani", a minimálbér erejéig.

De csak az adóév, vagy az előző két év veszteségeit számíthatod be a nyereséged csökkentésére. Nem halmozhatod örökké.

2023. jan. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!