Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értem. Aztmondja a törvény...

Nem értem. Aztmondja a törvény hogy akkor kell adóznon a kripto bevételem után ha fiatra váltom. Ha nem váltom fiatra akkor nem kell?? Ha bitcoinnal vagy usdtvel veszek bármit legyen akár egy ház akkor nem kell adóznom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 15:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondattal kapcsolatban én azt hallottam hogy valaki kétévente az összes kriptóját átváltja dollárra majd azonnal vissza.


És ekkor ugye ha ez forintban több mint volt akkor a különbözetet ki kell fizetni (a 15% adót), viszont ezáltal az egész onnantól kezdve költségé válik és utána már csak azt kell újra fizetni ami ezen felül nyereség. És két újabb két év után ez megismételheti hacsak nem változik az adótörvény és nem lesz érdemes.


Ennek lehet valamennyi váltási költsége meg az árfolyam ingadozás végül is percek alatt is változhat valamennyit de jó eséllyel nem sokat és ezek még mindig sokkal kisebb költségek mint a 15% adó.


Ezt akkor jól gondolják merthogy én is erre készülök majd.

2023. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 krwkco ***** válasza:

"valaki kétévente az összes kriptóját átváltja dollárra majd azonnal vissza."

A korábbi kripto adózást nem ismerem, de részvényeknél (és más ellenőrzött tőkepiaci ügyleteknél) lehet ennek értelme. Bizonyos helyzetekben:

1.

- valaki 2 évvel korábban veszteséges volt

- idén nincs annyi nyeresége, hogy a fenti veszteséget kihasználja összevonásra és emiatt ez elveszne

- ha van nyereséges részvénye, akkor azt eladja és visszaveszi.

- az így realizált nyereség adóját kiegyenlítéssel eltünteti a két évvel korábbi veszteséggel

- ha ezt nem tenné, a nyerő részvény teljes nyereségét le kellene adóznia a jövőben, a realizálás adóévében

2. ugyanez fordítva:

- 2 évvel korábbi nyereség

- mesterségesen generált veszteség

- adóvisszatérítés.

2023. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 krwkco ***** válasza:

"az összes kriptóját átváltja dollárra majd azonnal vissza."

A mostani kripto adózási szabályok szerint ennek úgy van értelme, ha év végén ad el és a következő évben vásárol. Akkor az óévre mesterségesen nyereséget generál és felhasználhatja a két évvel korábbi veszteséget, ami amúgy elveszne.

Vagy fordítva: óévben vesz, újévben elad = óévben veszteséget hoz létre.

Ezt minden év végén meg lehet tenni, ha olyan a 2 évvel korábbi és az aktuális veszteség/nyereség helyzet.

2023. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 krwkco ***** válasza:
60%
És ha nem volt világos: a kripto és a részvény másfajta intézkedést kíván.
2023. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Jó csak itt most kriptóról van szó.

Sőt, kérdés, ha valaki kihagyta a múlt évben a 10 napon át napi 20 ezer forintnyi adomentes Fiat-kripto váltást, az most még csinálhat valamit visszamenőleg legálisan?

2023. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 krwkco ***** válasza:

"Jó csak itt most kriptóról van szó."

Elnézést kérek, hogy bátorkodtam részvényről is írni. Szívem mélyén reménykedem, hogy egyszer majd megbocsájtasz. :-(


"...ha valaki kihagyta a múlt évben a 10 napon át napi 20 ezer forintnyi adómentes fiat-kripto váltást, az most még csinálhat valamit visszamenőleg legálisan?"

Nem.

2023. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
62%
Binance kártya. Elköltöd, kész. Kiskapu, nagykapu.
2023. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
60%
Most igen de vajon a következő hét évben is így lesz? A Binance minden adatot rögzít a NAVnak meg csak egy levél a lekérése.
2023. jan. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
A NAV a bankszámlákra is rálát, ha akar. Mégsincs már évek óta vagyonosodási vizsgálat és semmi egyéb, legfeljebb, ha eljárás indul konkrét esetben. Az emberek még mindig kicsit a komcsi időkben élnek ahol tényleg mindenkinek figyelték minden lépését. :) Ettől függetlenül nem mondom, hogy ez jó, vagy követendő, csak szóltam.
2023. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
60%

És ha konkrét eset miatt buksz le az úgy már nem is baj?


Másfelől közhely ugyan de újra és újra el kell ismételni: A múlt nem garantál a jövőben semmit. Az hogy évek óta nincs vagyonosodási vizsgálat nem jelenti azt hogy a következő hét évben sem lesz.

2023. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!