Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Facebook Marketplace miért...

Facebook Marketplace miért kér Tax információt?

Figyelt kérdés
Arra lettem figyelmes hogy tax infot ker. Ez csak az uzletekbek pl konzolvilag kell vagy maganembereknek is akik csak hasznalt cuccokat hirdetnek vagy mi ez?

2023. jan. 5. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A Revolutnál egyszer utánanéztem, ott valami kormányrendelet volt. Itt passz, talán csak céges policy. Amúgy a NAV egyéb személyes adatból is be tud azonosítani, szóval az se biztos, hogy számít.

Adózás passz szintén. Elvileg évi 600eFt alatt adómentes, ha nem üzletszerűen csinálod, és bevallás se kell róla. De gondolom amúgy se repül rá a NAV ilyesmire.

2023. jan. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azért kéri, mert ha pl. pénzért hirdetsz, akkor nem mindegy, hogy magánszemély vagy e vagy cég. Ha utóbbi, akkor ÁFA mentes számlát állít ki, mint külföldi szolgáltatás, magánszemélyként viszont a magyar ÁFA kulccsal fog számlázni.
2023. jan. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!