Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Ha az úgynevezett kata...

Üdv! Ha az úgynevezett kata adózásban vagyok, akkor az ingyenes facebook (marketplace) hirdetést is be kell jelentenem, és kell utána valamit fizetnem?

Figyelt kérdés

A katás rendszerben vagyok, de csak most olvastam, hogy sokakat kizárnak mert facebookon hirdetnek és ez után + áfát kellene fizetni.

Ez csak a fizetős facebook hirdetésre vonatkozik, vagy akkor is kell fizetnem ha a facebook piacán hirdetek?

Ha igen akkor mennyit? Mert az ingyenes és a 0-nak ugyebár a 27% 0 Ft.


2018. szept. 24. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a fizetős hirdetésekre vonatkozik, akkor ha vállalkozásként rendelted meg a a hirdetést. Ekkor az FB nem számol fel áfát. Ilyenkor az ÁFA fizetési kötelezettség itthon keletkezik. Ha van ÁFA levonási jogod egyébként, akkor a kötelezettséget levonásba is helyezheted, ekkor külön nem kell fizetni. Viszont ha pl. alanyi adómentes vagy, akkor nincs ilyen jogod, akkor be kell fizetni ezt az áfát. (Ez az AAM és nem a KATA miatt van!). De ehhez mindenképp ÁFA-bevallás kell és könyvelő. Ilyen esetben ezért inkább célszerű magánszemélyként megrendelni a hirdetést, akkor az FB fel fogja számolni az ÁFÁT és nem a vállalkozónak kell bevallani és fizetni.
2018. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha Katás vagy, akkor szerintem amúgy se tudod elszámolni a hirdetésedet. akkor meg minek hirdetnél vállalkozóként.
2019. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!