Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózott pénz legális eredetét...

Adózott pénz legális eredetét a NAV vizsgálja vagy az egy másik hatóság?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
VizsgálHATja.
2023. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mi van ha adócsalás hol szerzett pénzt befektetek és maga a befektetés után adózók? Akkor mindet elveszi mondván hogy nem is lehetett volna vagy csak a tőke után elmaradt Adót és annak a birságait kell kifizetni?
2023. jan. 6. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban attól is függ, hogy miért illegális az a dolog. Nem mindegy, hogy feketemunkából származik illegálisan vagy bankrablásból. Míg előbbi esetben behajtják az elmaradt adókat, bírságokat, késedelmi pótlékot, addig utóbbi esetben elkobozzák az egészet és elküldenek wellnesselni. De ez utóbbi már nem igazán NAV kategória :)
2023. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Adócsalásra gondolok amikor maga a munka olyan értelemben legális hogy nem bűncselekmény.

Ez nem feltétlenül fekete munka.

Illetve nem tudod az e ha valaki vesz mindenfélét autót, háztartási eszközt stbt majd eladja drágábban.

De nem tiltott szereket nem fegyvert drogot de mégcsak nem is kávét szeszt cigit benzint ami ugye megintcsak kényes mint árú is.

2023. jan. 6. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy pl kabátot vagy autót árulsz így. Ha azzal a céllal szerzed be, hogy eladd drágábban, akkor az vállalkozási tevékenység. Ilyen esetben jön a bírság, elmaradt adók-járulékok behajtása, késedelmi pótlék, etc. Nyliván mindez feltételes módban, mert ugye amire nem jönnek rá...

Ha egy évben eladsz 3-4 kabátot az még kimagyarázható. Ha eladsz 40-et, az már kevésbé.

Én egyszer egy évben 4 autót adtam el, mégsem volt vállalkozási tevékenység. 2-t örököltem, ezeket eladtam. Eladtam amim volt, mert kellett egy új, de azt pár hónap után szintén eladtam mert nem vált be több szempontból sem. Ez 4 eladás volt, ami után bevallottam az ingóértékesítést. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy nem feltétlenül a darabszám határozza meg, hogy mi számít vállalkozási tevékenységnek. Nálam simán védhető volt ez a 4 eladás.

2023. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen de én arra az esetre gondolok amikor nem védhető. De nem az a kérdés hogy az adókat járulékokat birságokat behajtjak e
2023. jan. 6. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!