Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Piacon hogy tudom eladni a...

Piacon hogy tudom eladni a régi könyveimet, cuccaimat, ha nem vagyok vállalkozó?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy a piacon árulnak mindenféle használt holmit és arra gondoltam hogy én is megszabadulnék pár régi cuccomtól, könyvemtől, stb. Viszont egy átlagos magánember vagyok, sem vállalkozásom, sem adószámom sincs, tehát sem számlát, sem nyugtát nem tudok adni. Mi ilyenkor a szabályos lehetőség erre?

2023. jan. 8. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Kimesz es arulsz ennyi

A kutya se nezi

1 evig arultunk semmilyen vallalkozas nelkul

2023. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bolhapiacok is ezért vannak.

Kimész magánszemélyként, és eladogatod a megunt cuccaidat.

Ha valakinek lenne számlaigénye, akkor jelzed, hogy nem vagy számlaképes.

Így vagy megveszi tőled számla nélkül is, vagy elmegy máshova vásárolni.

Semmi szabályellenes nincs a dologban még akkor sem, ha nézné bárki is.


Garázsvásár fogalmát ismered?

Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy valahol meghirdeted (net, szórólap), hogy hol és mikor tartasz garázsvásárt, akit érdekel, menjen.

Ha van garázsod, akkor azt kinyitod, és mint egy vásárban kiállítod a használt cuccaidat, és kiárulod. Ha nincs garázs, akkor nyilván ez történhet egy olyan helyen, ami a "Te" birtokod/tulajdonod (kerted, családi házad udvara stb.). Mivel közterületet nem vehetsz bármikor, bármire igénybe, ezért azt nem ajánlom, hogy kiállj a város főterére, és ott árulj, mert simán megbüntethetnek érte. Nem az árusításért, hanem a közterület engedély nélküli igénybevételéért. :)


Hasonló esetekre rendeznek börzét is. Ott hivatalosan biztosítják hozzá a közterületet.

2023. jan. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!