Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózás levelező MSc...

Átalányadózás levelező MSc mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg főállásban átalányadózó vagyok, szeptembertől szeretnék levelezős MSc képzésre menni, természetesen munka mellett. Hogy történik ilyenkor az adózás? Fizet utánam valamilyen járulékot az egyetem, mint egy nappali alapképzésnél? Esetleg ha átjelenteném magam részmunkaidőre, miben változnának a feltételek?

2023. jan. 12. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fizet. Sőt, nappali képzésen sem fizet utánad az egyetem, csak biztosítottnak minősülsz a jogviszonyod miatt. Ugyanúgy főállású maradsz átalányadózóként, mint eddig. Nem tudod átjelenteni magad részmunkaidőre.
2023. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
A levelező képzésre más szabályok vonatkoznak, mert azt tipikusan főállásban dolgozó embereknek találták ki. Ha jól tudom levelezőn nem is érvényes a diákigazolvány. Jogviszonyod van az egyetemmel természetesen, de kérdezz utána mindennek a Tanulmányi Osztályon. Ott biztosan tudnak neked segíteni ilyen kérdésekkel kapcsolatban is.
2023. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 hogyne lenne érvényes a diákigazolvány? Kevesebb jogosultság jár vele (pl kedvezményes utazás csak az iskola és a lakóhely között), de természetesen érvényes, amikor van rajta aktuális matrica.
2023. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!