Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként mi a...

Egyéni vállalkozóként mi a különbség, ha van nappalis egyetemi jogviszonyom vagy ha nincs? (Főàllásnak számít)

Figyelt kérdés

Ugye ha főállású ev vagyok, akkor kell fizetni szja-t, szochot, tb-t és ipa-t.


Ha van jogviszonyom akkor ezek közül miket kell?


Illetve a mentes részig, ami kb 2 millió ft, ha jól tudom, addig semmit nem kell, csak a havi tb 9800ft-ot?


2023. jan. 12. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nappalis jogviszonyod van, akkor nem kell megfizetni a minimumjárulékokat, csak a tényleges jövedelmed után (átalányadózóként a mentes keretet természetesen figyelve, ez amúgy nem 2 millió forint) és a 9.800-at sem kell fizetned, mivel a nappalis jogviszony miatt biztosítottnak minősül. Ha nincs nappalis jogviszonyod (és egyéb más sem), akkor főállású vállalkozónak minősülsz, vagyis legalább a minimálbér alapján meg kell fizetni az adókat, járulékokat.
2023. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de ebből pont nem tudtam meg semmit sajnos.

Ezekkel tisztában voltam.


A kérdés arra vonatkozik, hogyha nappalis vagyok, akkor miket kell fizetni konkrétan a bevételem után?

És mennyi a mentes keret?

2023. jan. 12. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
A mentes keret az éves minimálbér tízszerese. Amíg nem éred el a mentes keretet, akkor nappalis diákként csak ipa van. Ha meghaladod a mentes keretet, akkor a jövedelmedből (bevétel*0,6) fizetsz szja-t, tb-t és szochot meg persze továbbra is ugyanúgy hipát, ha nem a sávos adózást választottad benne.
2023. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!