Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Más is úgy látja, őrületes(en...

Más is úgy látja, őrületes(en jó) különbségek vannak a fiatal és az idősebb vállalkozók között?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom egyre inkább, hogy huszonévesek hihetetlen jó projektekkel jönnek ki, szinte azonnal külföldben gondolkoznak, felvásárolják őket, közben meg 40-től felfelé a vállalkozók többsége már ugyan egy jól kifejlett termékkel van jelen, de lomha, lusta, rugalmatlan. Csak én látom ezt így? Hogy tudna a két generáció egymás hasznára lenni?
2021. márc. 29. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Nyilván egy társulás tud jól elsülni, ahol a fiatal hozza az innovációt, az idősebb a tapasztalatot.


A különbség meg egyszerű életkori adottság. A mostani fiatal se lesz már olyan innovatív 25 év múlva.

2021. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Csak te látod így, tényleg komoly 20 ön éves vállalkozót nem sokat látok.
2021. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem az életkor a döntő, hanem a tapasztalat és a mindset. A tapasztalatot már néhány év után össze lehet szedni, a megfelelő mindsethez néha 30 év sem elég. :) Gyakorlatilag utóbbit tanulni kell, mert itt kevés vállalkozógeneráció van, otthonról egészen más alapokat hozunk, mint ami egy vállalkozás vezetéséhez kell.
2021. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
fiatal vállalkozóból akit láttam, annak 99%-ban csak a szája járt és bedőlt elég hamar
2021. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A nővérem 44 éves, kimondottan fiataloknak való termékeket árul, és évek óta nagyon jól megy neki.
2021. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"huszonévesek hihetetlen jó projektekkel jönnek ki"

Igen, van egy pár, róluk hallani is sokat. Viszont nem hallasz arról a több ezerről, aki bukik a rossz ötleteivel, sőt, a legtöbbnek csak rossz ötlete van.

Ugyanez igaz az általad idősebbnek nevezett, de valójában nem az, 40-es vállalkozókra is, viszont aki még talpon van, az már letett valamit az asztalra, átvészelt egy-két komolyabb válságot is, és talán amiatt kockázatkerülőbb is. Mellesleg: van köztük rengeteg piszok gazdag. :-)

2021. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Írnál néhány példát, enélkül csak rébuszokban, téveszmékről diskurálunk pl. "Azt tapasztalom egyre inkább, hogy huszonévesek hihetetlen jó projektekkel jönnek ki,"
2021. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Erről egy milliárdos a következőket mondta:

https://www.youtube.com/watch?v=DByuo1UBiW0


Én személy szerint pozitívnak tartom, hogy a fiatal generáció (nem csak Magyarországon) jobban szeret vállalkozni, mint az idősebbek. Ugyanakkor úgy vettem észre, hogy éppen emiatt nem tudnak sokan tovább lépni egy bizonyos szint után. Például aki soha sem dolgozott több éven keresztül egy nagyvállalat alkalmazottjaként, az honnan fogja megtanulni, hogy miként építsen fel egy nagyvállalatot?


A siker egy különös kombinációja az alázatnak és az agresszivitásnak.

2021. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!