Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Postai vámkezelésnél az EU-n...

Cukahara3 kérdése:

Postai vámkezelésnél az EU-n kívülről érkező csomag értékét felülbírálhatja-e a hatóság?

Figyelt kérdés
Rendeltem 6 db jó pár éve kifutott, amúgy is eléggé nehezen megtalálható parfümöt. Eredetileg csak márkaboltban lehetett kapni, online egyáltalan nem. Felvettem a kapcsolatot egy hirdetővel ázsiában aki még árult pár bontatlant. (Rendeltem már tőle, megbízható) Megkértem hogy a csomag értékét olyan 10-12 ezer Ft-ban határozza meg, függetlenül attól, hogy én mennyit fizetek érte. Az lenne a kérdésem, hogy vajon a termék ismeretének hiánya, vagy a procedúra komolytalansága miatt lehetséges-e hogy nem árazzák át és szakítják le rólam a nadrágomat a vámköltségekkel, és automatikusan ezt a 10 ezret veszik alapul a számlálásnál? (Kétlem hogy valaha találkoztak a postán ilyen parfümmel úgyhogy az adatbázisukban biztos nincs benne)

2023. jan. 14. 03:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem bírálják felül, de természetesen megtörténhet, hogy igen
2023. jan. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xp ali ***** válasza:
Igen. Ha hihetetlen az összeg. De ha bizonygatod számlával, meg bankszla történettel, akkor kénytelenek elhinni.
2023. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!