Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik voltak a legfurcsább,...

Mik voltak a legfurcsább, legelképesztőbb dolgok, amiket áthoztak a vámon?

Figyelt kérdés
Olyanokat kérdezek akik vámon dolgoznak/dolgoztak, vagy van ilyen ismerősük, esetleg olvastak már ilyesmiről. Akár itthon akár bárhol külföldön. Mik voltak a legfurcsább, legelképesztőbb dolgok amik átjöttek a vámon? Most nem az illegális cuccokra gondolok mint kábítószer, fegyverek, élőállat ilyesmi, hanem olyasmire ami legális, de egészen elképesztő hogy ilyet hogy vámoltathat le bárki. Vicces, botrányos, ritka dolgokra vagyok kíváncsi. Tudtok ilyen dolgokat?

2019. júl. 7. 21:40
 1/1 Slapec19 válasza:
Hát az én történetem lehet nem lesz elképesztő, de még 2006-ban Horvátországi nyaralás, a letenyei határátkelő előtt tettünk egy pihenőt, ahol volt egy kukoricás (csemege). Gondoltuk szedünk belőle, nem is keveset, kb 20 csövet. A határon persze megállítottak, úgye csomagtér átvizsgálása meg minden. Volt nálunk előre elkészített kaja is, de a határőr a kukorica származásáról érdeklődött. Persze nem vihettük tovább, mondta, hogy vissza kell vinni, de nem autóval, mert ott azt még (főleg az ételeket) át kell hogy vizsgálják. Én megindultam a 10-15 kiló kukoricával vissza a 40 fokban. Útközben majdnem összeestem a hőségtől, de visszaérve Magyarországra kiraktam a kukoricát zacskostól egy leállóba, ahol állt több autó is. Kérdezték, hogy minden rendben? Mondom kezdek rosszul lenni, adtak vizet és elmondtam, hogy vissza kellett sétálnim ezzel a sz..al, mert nem lehet átvinni. Nah ekkor nyílt szinte az összes autónak a csomagtere, hogy megszabaduljanak az "árutól". Utánna persze elvittek a határig. Az egészben az az érdekesség (a kukoricalopást kivéve), hogy a kész ételeket a hűtőládából, amibe volt elléggé romlandó termék is, azt átengedték, azt a rohadt frissen lopott kukoricát meg nem...ez volt az én történetem!:)
2019. júl. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!