Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor érkezik számlára a táppénz?

Mikor érkezik számlára a táppénz?

Figyelt kérdés

November 1.-je óta vagyok táppénzen 9-es kóddal, munkáltatómnak hála, azóta egy forintot nem kaptam így lassan 3 hónapja...felhívtam az OEP-et, mondták, hogy január 6.-án érkeztek be a papírjaim, és 2 hét múlva utalnak... nos, a 2 hét hétfőn már letelt, a 8 nap is már réges rég... azóta megint érdeklődtem múlthét pénteken, aztmonták igyekszenek minnél hamarabb kiengedni, azóta se semmi..

Kérdésem az lenne, hogy kinek mikor utalnak időbe? Reggel vagy délután?



2023. jan. 24. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Miért vagy ilyen hosszan táppénzen?
2023. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Várandós vagyok
2023. jan. 24. 13:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Már rég utalniuk kellett volna. A munkáltatódat is hívd fel, hogy képzelték azt hogy csak január 6-án érkeztek be a papírjaid? Te minden igazolást táppénzpapírt bevittél?
2023. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze, mindíg minden orvosi paírt le is fotóztam és személyesen be is vittem :/
2023. jan. 24. 15:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor következő kifizetéskor már meg kellett volna kapnod. Tehát ha nov. 1 től vagy táppénzen, akkor nov. 10.-ig utalják az előző havi munkád után a béredet, majd dec. 10 vel is utalniuk keklett volna, valamint január 10. -ig is. Nézz utána mert nagy galiba van itt. Könyvelővel esetleg konzultálni hogy minden oké e a bejelentéseddel stb.

Fura. Ne hagyd annyiban ez nagyon nem norm@lis.

2023. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

"az előző havi munkád után a béredet,"


Nem a munkáltatója fizeti neki a táppénzt. Az egészségbiztosítótól fogja kapni. Láthatóan mind a munkáltató, mind az ellátást folyósító szerv nagyon ráér.

2023. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6# a kérdező októberben még dolgozott! Ezért munkabér jár neki, legkésőbb nov. 10-i kifizetéssel. 😎

Olvasd el figyelmesebben miről is van szó!

2023. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

7#

Ezt írtad:


"a kérdező októberben még dolgozott! Ezért munkabér jár neki, legkésőbb nov. 10-i kifizetéssel"

November 10. elég régen volt, nyilván ezt megkapta. A kérdező a táppénzére volt kíváncsi, hogy azt mikor fizetik, mivel abból nem látott egy garast sem november óta.

2023. jan. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

8# November óta nem is láthatott, akkor még nincs kifizetés. Azt decemberben utalják november letelte után.

Illetve ezt nem kapta meg.

2023. jan. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Októberi fizum megkaptam.

November 1 -je óta tartó táppénzemről egy forintot se.. oep szetint Január 6-án érkeztek be a novemberi papírjaim.

2 héttel ezelőtt beszéltem oeppel azt mondta a hölgy 2 hét múlva utalnak, hétfőn letelt a 2 hét..de még semmi.

Elég rossz így 1 fizetésből élni és a babára készülni :/ 30 hetes vagyok

2023. jan. 25. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!