Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A felsorolt 6 lehetőség közül...

A felsorolt 6 lehetőség közül melyik vonatkozik rám? (több a megjegyzésekben)

Figyelt kérdés

A NAV-tól egy ilyesmit levelet kaptam:


"Nyilvántartásunk adatai felülvizsgálva megállapítottam, hogy a kisadózói minőségét tévesen főállásúként jelölte meg. Bejelentése alapján az EGT más tagállamában munkaviszonnyal rendelkezik, ezért nem minősül főállású kisadózónak.

Tájékoztatom, hogy kisadózói minőségének 20**.**.**.-ei hatályú módosítását a 23T101E számú adatlap A02-es lapjának 13. pontjában szíveskedjen bejelenteni....."


Az adott adatlap adott pontja az alábbi lehetőségeket tartalmazza:


- Új fizető vendáglátói tevékenységemre a tételes átalányadózást választom.

- Új mezőgazdasági őstermelői tevékenységemre nem alkalmazom az átalányadózást.

- Adóbevallásra nem kötelezettként bejelentem, hogy nem választom a mezőgazdasági őstermelői átalányadózást.


- Egyéni vállalkozói tevékenységemre az átalányadósásra való jogosultságom megszűnt. (Választható válaszok: 1. A bevételi értékhatár meghaladása, 2. Számla- vagy nyugtaadási kötelezettség elmulasztásáért jogerően kiszabott bírság)

- Mezőgazdasági őstermelői tevékenységemre az átalányadózás alkalmazására vonatkozó jogosultságom megszűnt. (Választható válaszok: 1. A bevételi értékhatár meghaladása, 2. Számla- vagy nyugtaadási kötelezettség elmulasztásáért jogerősen kiszabott bírság, 3. Mezőgazdasági őstermelői jogállás megszűnése, 4. A mezőgazdasági tevékenység megszűnése)

- A fizető vendáglátói tevékenységemre az átalányadózás alkalmazására vonatkozó jogosultságom megszűnt.


Nos valóban külföldön élek, s dolgozom, vállalkozom főállásban, s valóban csak mellékállásban és alig vállakoztam Magyarországon, de a kérdésem az, hogy a fentemlített válaszlehetőségek mégis MELYIKE az, hogy bejelentem, hogy másik államban van/volt főállásom???????


Mintha valami teljesen más kifejezések lennének odaírva és nem az, hogy MÁSIK ORSZÁGBAN dolgozom.


Megjegyzés: nem mezőgazdasági őstermelő és nem fizető vendéglátói tevékenységet végeztem, csak kajafutárkodtam egy kicsit.



2023. jan. 26. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Konyvelok.hu
2023. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Míg ezt ide másoltad, besétálhattál volna a NAV ügyfélszolgálatra, vagy dobhattál volna nekik egy emailt az ügyszámoddal.
2023. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az e papírt erről hetekkel ezelőtt elküldtem (választ ők SEM küldtek, besétálni meg nem olyan egyszerű 2500 kmről egy szigetországból)
2023. febr. 23. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Éljen a felesleges bürokrácia, ami megkeseríti a dolgozó és dolgozni akaró emberek mindennapjait...
2023. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És hetek óta nem válaszolnak.. gondolom nem tudnak mit válaszolni.


Szerintem ők sem tudják...

2023. márc. 1. 18:14
 6/10 A kérdező kommentje:

Válaszoltak!


Hát a 13. pont nem 13. volt hanem 14. (Kétszer is 13. blokkot írtak korábban!)

És nem azt kell ott bejelenteni, hogy másik országban, hanem azt, hogy nem főállású....

A másik országot egy másik nyomtatvány jól elrejtett bugyrában lehetett megadni....


És kiderült, hogy további két nyomtatványt kell kibogarásznom, amelyekből az egyik sem az általános nyomtatvány kitöltő alkalmazáson sem az online nyomtatvány kitöltőn nem sikerült behozni (22SZJA)

2023. márc. 3. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Éljenek a 10 éve beharangozott, kártyanaptár méretű szja-bevallások! :)
2023. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban borzalom, ami itt megy. És ez csak egyre rosszabb lesz. :(
2023. márc. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Másik, hogy nem igaz, illetve igaz, de egy vicc, hogy megírom nekik epapíron, ügyfélkapu azonosítóval belépve hogy mi a helyzet, és nem tudják megváltoztatni nekem, hanem találjam ki ezer nyomtatvány közül aminek van egyenként 6-8 oldala, hogy melyik kódjelű nyomtatványon keresem, hol... És hogy a titkos nyelvezet megfejtése is feladat.

Most komolyan, nem lehetne, hogy ezt megcsinálják nekem ők? Ha tudják mit kell csinálni, akkor néhány kattintás....

És akkor legalább mondhatnám, hogy ők csinálták rosszul amikor jön az értesítés, hogy valami hibás.

2023. márc. 4. 09:15
 10/10 NTBS ***** válasza:
Jaj, de sajnállak téged.
2023. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!