Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Részmunkaidős állás mellett...

Részmunkaidős állás mellett milyen lehetőségek vannak kisebb összegű bevételek adózására?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként (pszichológus) egy olyan 30 órás munkában dolgozom, ami jó a szakmai fejlődésemnek, jobb, mint az elérhető 40 órás munkák, ezért megtartanám szívem szerint. Ám nagyon rossz, hónapról hónapra egyre rosszabb a pénztárcámnak (havi 150 ezret keresek). Nagyon régi hobbim a videószerkesztés, ezért gondoltam, hogy regisztrálok freelancer oldalakra (pl. upwork), hogy bevállaljak pár projektet. Kezdetben nem hinném, hogy egyáltalán elérném a havi 50 ezer forintot.


Ezeket az adózási lehetőségeket gondoltam eddig végig:

- adószámmal rendelkező magánszemély: mivel elég kevés bevételről van szó, ezért ennek néztem utána először. Ám ennek a feltétele, hogy a tevékenység nem lehet üzletszerű vagy rendszeres, és ha upworkon folyamatosan fent lenne a profilom, és jelentkeznék munkákra, ahol a videószerkesztői szolgáltatásomat ajánlanám a klienseknek, akkor ez ki is merítené az üzletszerű és rendszeres tevékenység fogalmát, ha jól értem.

- KATA: ahogy tudom, részmunkaidő mellett még lehet katásnak lenni, ám az 50 ezer forint adó túl sok lenne egy ilyen alkalmi freelancer munkára, illetve, ezeken az oldalakon rengeteg cég és vállalkozó kliens van, akinek így nem is számlázhatnék.

- átalányadózás: ha 36 órás munkám lenne, ez lenne a tökéletes választás, mert a kisebb összegek így adómentesek lennének. Ám mivel csak 30 órás munkám van, e kalkulátor szerint mínuszban lennék (évi 500 000 Ft-ot adtam meg): [link]


Van olyan egyéb adózási forma, ami megfelelne az én helyzetemnek? Vagy az egyetlen módja a keresetem növelésének, ha elhagyom ezt a 30 órás munkát, ami jót tesz a szakmai fejlődésemnek, egy olyan 40 órás munkára, ami kevésbé jó, ám tudnék mellette átalányadózni?



2022. aug. 16. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudod megbeszélni a munkahelyen, hogy bár 30-at dolgozol, de 36 órára legyél bejelentve? Akkor lehetnél átalányadózó.

Nem tudok más lehetőségről, mint amiket felsoroltál

2022. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is meg fogom próbálni, csak ezt a kérdésben nem említettem, mert nagyon valószínűtlennek tartom. Köszönöm a választ!
2022. aug. 16. 21:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!