Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha albérletnek adom ki a...

Ha albérletnek adom ki a házat, amelynek ketten vagyunk a tulajdonosai, de csak én vagyok bejelentkezve az én nevemen van minden közmű, az albérleti szerződésen a kiadó részéről elég ha csak én szerepelek vagy mindketten rajta kell lennünk?

Figyelt kérdés
Arra az esetre, ha bekéri a NAV a szerződést, nem tudom hogy van -e jelentősége, az adót megfizetem előírás szerint. A társam nem foglalkozik ezzel, nem érdekli, amúgy is én tartom rendben az ingatlant

2023. febr. 6. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell minden tulajdonosnak rajta lenni a szerződésen.
2023. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Főszabály szerint a tulajdonosok tulajdoni arányuk szerint adóznak az ingatlan bérbeadás esetén. Viszont a törvény engedi, hogy megállapodásuk alapján csak az egyik vállalja fel teljesen ezt a részt.


Tehát ha ketten abban állapodtok meg, hogy az egyik "nevén fut" a bérbeadás és csak Ő adózza le, akkor az teljesen szabályos.


"de csak én vagyok bejelentkezve az én nevemen van minden közmű, "

Ez a főszabály szempontjából lényegtelen. Az ingatlan tulajdonosa az adó alanya, ha másban a tulajdonosok nem állapodnak meg.


"Ha albérletnek adom ki a házat,"

Pontosítok: Albérlet az, amikor egy bérlő tovább adja bérbe az általa bérelt ingatlant, vagy annak egy részét valaki másnak.

Te csak simán bérbe adsz ingatlant, nem pedig albérletbe.

2023. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszi szépen!!
2023. febr. 7. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!