Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi lehet az adóvisszatérít...

Mennyi lehet az adóvisszatérítésem?

Figyelt kérdés
Rokkant nyugdíjas vagyok , kapok fogyatékossági támogatást is. Látássérült vagyok , 23 éves. Dolgozom , q5 napos alkalmi bejelentéssel már egy éve. Mennyi lehet így, illetve egyáltalán kerepmezhetem e ?

2023. febr. 12. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Alkalmi munka esetén nincs adó levonás, így nem tudsz adókedvezményt igénybe venni.
2023. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alkalmi munka esetén nem vonnak SZJA előleget, így nincs miből visszaigényelni a neked járó kedvezményeket.
2023. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De minden évben kaptam eddig 190 ezret , pedig csak alkalmi volt eddig is.
2023. febr. 14. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

"De minden évben kaptam eddig 190 ezret , pedig csak alkalmi volt eddig is."


Ezt hogy' csináltad? Valami akkor nem kerek a történetedben.

Biztos, hogy alkalmival dolgoztál?


Ugyanis ha nincs levont/befizetett SZJA előleged év közben, akkor nincs miből visszaigényelni a kedvezményt. Olyat nem ad vissza az állam, amit meg sem kapott.

2023. febr. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom , 15 napra vagyok csak nejelentve , akkor lehetséges hogy rosszul tudom es nem alkalmi hanem részmunkaidős
2023. febr. 18. 08:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkavállalás (egyszerűsített foglalkoztatás) annyit jelent, hogy nem munkaviszonyban foglalkoztatnak, hanem alkalmanként végzel munkát.

Munkaviszonyt nem szokás 15 napra kötni, de nem is tiltott. A leírtak alapján igencsak alkalmi munkavállalás szaga van a dolognak.


Alkalmi munkavállalásnál lényegtelen a munkaidő.


"Nem tudom " Hát jó lenne, ha tudnád, mert így nehéz tájékoztatást adni.


Ami biztos: Alkalminál nem vonnak SZJA előleget, munkaviszony esetén viszont igen. A két dologtól függ, hogy van lehetőség adóvisszaigénylésre, vagy sem.

2023. febr. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!