Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózóknak a NAV jövedel...

Akosszabo kérdése:

Átalányadózóknak a NAV jövedelemigazoláson a tavaly kiszámlázott összeg hány %-a szerepel?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 11:25
 1/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Attól függ, 60/20/10%, ami az SZJA alapja. De az adómentes rész nem számít bele, legalábbis, az enyémen nem volt benne.
2023. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De lehet kérni, hogy külön tételben tüntessék fel az igazoláson. Nálunk több ügyfélnek is így ment át a hitele.
2023. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Tényleg? Mert az enyémről is hiányzik az az összeg.
2023. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha, nem egyet intéztünk màr így.
2023. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha 25 év alatti szja-mentes vok? Gondolom az 1 lezárt üzleti év kell (szval hiába tavaly szeptemberben) kezdtem átalányadósként, a katás vállalkozásomat megszüntettem pedig az 2 évet működött, most várhatok egy teljes évet bármiféle hiteligényléssel...
2023. febr. 21. 07:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól mert két adózási módod volt tavaly, attól még egy üzleti évnek számît.
2023. febr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értem: megszűnt vállalkozásra nem lehet jövedelemigazolást kérni, nem?
2023. febr. 21. 07:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor szüntetted meg pontosan az előzőt és mikor nyitottad az újat? Vagy folyamatos volt a vállalkozás és csak adózási módot váltottál?

Amúgy miért ne lehetne? Nem a vállalkozásra kérsz jövedelemigazolást, hanem magánszemélyként. Magánszemélyként pedig akkor is bevételed, ha azóta esetleg megszűnt a vállalkozás.

2023. febr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!