Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most én honnan tudjam hogy...

Most én honnan tudjam hogy kell - e fizetnem?

Figyelt kérdés

Azt fix hogy Kínából rendeltem 7.000 Ft értékben (benne van a szállítási díj is)


Reggel nézem a csomagnyomkövetőt és az alábbiakat írja:


23-01-17 05:00

Linehaul ügynök

Csomagfeladás a Transit Facility-ben, Csomagfeladás



23-01-17 04:00

Vámnyilatkozat kitöltve



Na most ott az van írva hogy vámnyilatkozat kitöltve. Na most én honnan tudjam hogy az illetékesek Kínában milyen vámnyilatkozatot tettek?


Konkrétan 2 pár LED indexet rendeltem Kínából kb: 6.000 forint értékben (előre kifizettem) a szállítási díjat is magában foglalja. Terhel még valami díj ha ideér? Honnan tudom ezt meg? Valaki aki jártas ebben?


A fruugo.hu oldalon rendeltem ha ez esetleg segítség.



2023. jan. 19. 06:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországra ér a csomagod, majd kapsz értesítést arról, hogy kell-e fizetned, és mennyit. Áfát és esetleg vámot nema kínai vámárunyilatkozat, hanem a tényleges érték után kell fizetni
2023. jan. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

#1


Most néztem a csomagot ezt írja;



23-01-19 22:10

A csomag indul a repülőtérről, a csomag elhagyó kikötője.



Ez mit jelent? Nem igazodik ki rajta.....

2023. jan. 20. 14:26
 3/38 anonim ***** válasza:

A csomagod elindult a feladó ország repteréről, levegőben van.


Majd Budapesten fog állni (akár tovább is mint amennyi idő alatt a világ másik feléből addig elért), ezalatt fogják vámolni és eldönteni, hogy mennyit kell rá fizetned.


Ha a kínaiak megfelelően megadták az e-mailed/telefonszámod, akkor e-mail/SMS üzenetet kapsz róla, hogy mennyit és hogyan kell befizetned.


Ha nem/hibásan adták meg az elérhetőségeidet, akkor előre nem ertesitenek sem a csomag érkezéséről, sem a díjról. Ilyenkor vagy kiviszi a postás, vagy értesítőt hagy, hogy melyik postára mehetsz érte és magasabb díjat kell fizetned érte az átvételkor.


Amikor ezt az új rendszert bevezették, akkor az ingyenes szállítású, vámmentes áruk kézbesítési díja 400 Ft volt előre fizetve és 800 Ft utólag fizetve. Most nem tudom mennyi, de biztos találsz infót a Posta oldalán.


Sajnos velem sokszor előfordult, hogy a telefonszámot nem a telefonszám mezőbe írták, így a posta “nem tudott elérni” és a magasabb díjat számolták fel. Azóta nem használom a Magyar Posta szolgáltatásait, ha egy mód van rá.

2023. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Rendben van köszi. Párszor a wishről rendeltem ott soha nem kellett vámot fizetni. Most a fruugo oldalról rendeltem azt az oldalt még nem ismerem. Remélem nem kell semmit fizetni. Bár azt írja a fruugo oldal hogy a vámot azt vissza adják csak a vám bizonylatot kell beküldeni nekik.
2023. jan. 20. 17:24
 5/38 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint már a levegőben van. Ez biztató.... Azt még megkérdezhetem mire ér ide? Illetve Kínából jön ott nem ismerem hogy a szombat is munkanap náluk? Vagy olyan mint nálunk a szombat és vasárnap hétvége.


Ott annyit megtudtam hogy az időzóna +8 órás eltérés. Tehát ott már majdnem reggel van. Vagy már az van....

2023. jan. 20. 17:26
 6/38 anonim ***** válasza:

Maga az, hogy kell-e vámot fizetni nem az oldaltól függ, hanem a rendelt áru értékétől és hogy a vámosok elfogadják-e a ráírt értéket, vagy mást találnak hitelesebb értéknek.

Ezt próbálják ellensúlyozni egyes oldalak azzal, hogy inkább átvállalják a vámot, ha kell olyat fizetned, hogy náluk vásárolj. Ha ígértek ilyet, akkor talán még a posta kezelési díját is visszafizetik, nem csak a vámot. Egy próbát mindenképp megér, ha már ígérték.


Hogy mennyi idő alatt ér ide, az sok tényezőtől függhet. Gyakran előfordul, hogy a csomagok nem A-B közvetlen utaznak, hanem felteszik a csomagod az első gépre, ami elindul onnan, az elviszi egy másik nagyvárosba, ott megnézik, hova kell kézbesíteni, látják, hogy ide jön, felteszik az első ebbe az irányba tartó gépre és így tovább, míg végül ideér.

Előfordulhat, hogy hétvégén is dolgoznak, de egyáltalán nem biztos. Meg az is előfordulhat, hogy ha van valahonnan közvetlen gép ide, akkor ott várnak inkább arra a gépre vele, minthogy több másik országon keresztül utaztassák a fentiek szerint.


Én azt tapasztaltam, hogy általában 3-5 nap, de kevesebb is lehet a Kína-Budapest út, viszont volt már hogy utána egy hétig állt Ferihegyen, mielőtt levámolták. Aztán volt, hogy 2-3 nap, volt hogy akár másnap megjött házhoz. Bármi megeshet.


Jártam már úgy, hogy Németországból érkező csomag Perui kitérővel érkezett meg.


Viszont nem csak repülővel szállítanak a kínai cégek. A több hétre vállalt ingyenes szállítások jöhetnek akár vonattal, vagy hajóval is. Volt már olyan, hogy egy hónappal később érkezett meg, mint ígérték. Olyan is volt, hogy már a kártérítést is megkaptam, mert nem jött meg, aztán jókora késéssel mégis beesett.

2023. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ
2023. jan. 20. 20:07
 8/38 A kérdező kommentje:

Új információt kaptam a csomagomról.


Kedves #6 -ös ezt megtudnád mondani mit jelent?


Gyorsítótárazás ideje: 2023-01-20 21:35:23 (GMT+01:00)


Mivel te neked van tapasztalatod ezért kérdezném tőled. Köszönöm szépen.

2023. jan. 21. 02:25
 9/38 anonim ***** válasza:

Angolul nézd a tracking oldalt, akkor megúszod a fordítási hibákat.


És ne nézegesd naponta, mert felesleges. A magyar posta+hatóság biztosan nem fogja hétvégén se vámolni, se kézbesíteni.


Hétfőnél előbb biztosan nem fogsz semmit hallani róla, hogy kell-e fizetned, vagy nem.

2023. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Rendben. Elvileg már a repulön van. Szerintem ma ideér Budapestre. Arról se kapok semmi infót? Csak letétbe rakják azt jól van azugy ?
2023. jan. 21. 09:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!