Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV csinál nekem adóbevallás...

A NAV csinál nekem adóbevallás tervezetet, ha tavaly 1 hónapig egyéni vállalkozó voltam?

Figyelt kérdés

2022-ben alkalmazottként dolgoztam, majd felmondtam és vállalkozóként próbálkoztam, ami annyira szörnyen sikerült hogy 20 ezer bevételem volt 1 hónap alatt. Így akkor rögtön meg is szüntettem a vállalkozást, és azóta is alkalmazottként dolgozom. Ez a hónap egy rosszul sikerült tanulópénz volt az életemben. Átalányadózó voltam, és akkor, azzal az 1 hónappal kapcsolatos adminisztratív teendőket egy könyvelő megcsinálta nekem, tehát ezzel kapcsolatosan minden el van intézve, adók be lettek fizetve. Eddig mióta dolgozom, ugye minden évben az automatikus NAV által készített tervezetet kaptam meg, és ezzel semmi teendőm nem volt, mindig helyes volt.

A kérdésem hogy most emiatt a tavalyi 1 hónapos vállalkozás miatt, mit kell tennem idén, hogy érvényes bevallásom legyen? Csak könyvelő tudja megcsinálni és beküldeni, vagy kapok tervezetet ugyanúgy, és magam le tudom ellenőrizni az adatokat?


2023. febr. 20. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked, vagy a könyvelődnek kell elkészíteni az adóbevallást.
2023. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
A NAV az egyéni vállalkozóknak is elkészíti a bevallást, a különbség annyi hogy jóvá kell hagyni/helyesbíteni, mert náluk nem lesz automatikusan érvényes.
2023. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!